مخالفت پنتاگون با آتش بس در غزه

کد خبر: 1253888

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز پنجشنبه با درخواست‌ها برای آتش بس در غزه مخالفت و ادعا کرد که این اقدام منجر به تجدید قوای حماس خواهد شد.

مخالفت پنتاگون با آتش بس در غزه

خبرگزاری "آناتولی", پت رایدر سخنگوی پنتاگون در یک نشست خبری گفت: «ما از آتش‌بس که به حماس زمان کافی برای تجدید قوا می‌دهد, حمایت نمی‌کنیم. این امر شهروندان اسرائیلی و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

وی افزود که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا "از توقف موقت بشردوستانه درگیری‌ها حمایت می‌کند. "

این درحالی است که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه خواستار «وقفه» در جنگ غزه شد تا زمان بیشتری برای خارج کردن «زندانیان» فراهم شود.

به گزارش ایرنا, بایدن در پاسخ به سوال معترضی که در یک مراسم انتخاباتی در مینه‌سوتا سخنرانی او را قطع کرد، خواستار آتش بس در غزه شد، گفت: «فکر می‌کنم ما به یک وقفه نیاز داریم.»

وی در پاسخ به این سوال که منظور از وقفه چیست، گفت: «به این معنی که برای خارج کردن زندانیان در غزه زمان بیشتری بدست آوریم. منظور از وقفه زمان دادن است.

پیش‌تر نیز درحالیکه تداوم حمایت‌های نامحدود مالی، تسلیحاتی و عملیاتی کاخ سفید از رژیم صهیونیستی منجر به گسترش شدت بمباران غیرنظامیان و زنان و کودکان فلسطینی در غزه و کرانه باختری شده است بایدن رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی عوام فریبانه، در جریان سخنرانی خود در ایالت مینه‌ سوتا، گفت: برای ما از دست رفتن زندگی بی‌گناهان در غزه یک واقعه مصیبت‌بار است و ما برای این مرگ‌ها غمگین هستیم.

نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها