بایدن مدعی پیشرفت‌ در حصول آتش‌بس در غزه شد

کد خبر: 1254256

رئیس‌جمهور آمریکا: پیشرفت‌هایی در جهت تضمین یک «وقفه انسان‌دوستانه» در نبردها به دست آمده است.

بایدن مدعی پیشرفت‌ در حصول آتش‌بس در غزه شد

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که پیشرفت‌هایی در زمینه «توقف بشردوستانه» جنگ در غزه حاصل شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بایدن شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا پیشرفتی در این باره حاصل شده است یا خیر، گفت: بله.

بایدن روز پنجشنبه در پاسخ به سوال معترضی که در یک مراسم انتخاباتی در مینه‌سوتا سخنرانی او را قطع کرد، خواستار آتش بس در غزه شد، گفت: فکر می‌کنم ما به یک وقفه نیاز داریم.

پت رایدر سخنگوی پنتاگون نیز در یک نشست خبری گفت: ما از آتش‌بس که به حماس زمان کافی برای تجدید قوا می‌دهد، حمایت نمی‌کنیم. این امر شهروندان اسرائیلی و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد.

همچنین مایک جانسون رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا با آتش‌بس در غزه مخالفت کرد و گفت: اسرائیل نیازی به آتش‌بس ندارد.

ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه و حمایت آمریکا از آن درحالی است که هزاران تن شنبه در همبستگی با مردم فلسطین در بحبوحه بمباران‌های مداوم غزه در بسیاری از شهرهای اروپایی از جمله برلین، پاریس، میلان و کپنهاگ و همچنین در آمریکا در خیابان‌ها حضور یافتند و خواستار توقف جنگ نابرابر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه شدند.

در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و ستم رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها