طالبان: گفتگوها با تهران، جامع بود

کد خبر: 1254371

دفتر معاونت اقتصادی نخست‌وزیری هیئت حاکمه افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هیئت عالی‌رتبه این کشور در دیدار با مقامات کشورمان گفتگوهای جامعی درباره همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، آموزشی و فرهنگی داشتند.

طالبان: گفتگوها با تهران، جامع بود

دفتر معاونت اقتصادی نخست‌وزیری هیئت حاکمه افغانستان اعلام کرد هیئت عالی‌رتبه طالبان در دیدار با «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر خارجه کشورمان پیرامون همکاری‌های مشترک در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و سایر بخش‌ها بحث و تبادل نظر کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، «ملا عبدالغنی برادر»، معاون اقتصادی نخست‌وزیری طالبان در این دیدار گفت: افغانستان و ایران در طول تاریخ دو کشور دوست و همسایه بوده‌‎اند که روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خوبی با یکدیگر دارند و نیاز است تا به‌طور مشترک در زمینه توسعه و تقویت این روابط تلاش شود.

اطلاعیه می‌‎افزاید: ملا برادر در خصوص گسترش روابط تجاری با ایران، ایجاد کمیته‌های فنی به منظور کار مشترک بین دو کشور در بخش‌های مختلف، افزایش تجارت افغانستان با کشورهای منطقه و جهان از طریق ایران، سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران ایرانی در افغانستان، ارائه تسهیلات لازم در زمینه صدور ویزا برای افغان‌ها و همچنان رسیدگی به مشکلات پناهندگان افغان مقیم ایران و رفتار حسنه با آنها صحبت‌های همه‌جانبه صورت گرفت.

کشور افغانستان , طالبان ,

معاون اقتصادی نخست وزیر طالبان در ادامه گفت: افغانستان می‌خواهد از طریق ایران صادرات و واردات خود را افزایش دهد، به همین منظور از جمهوری اسلامی ایران خواستار آن است تا در این زمینه سهولت‌های لازم را فراهم سازد.

در ادامه اطلاعیه آمده است وزیر خارجه کشورمان به هیئت افغانستان پیرامون توسعه تجارت میان دو کشور، ایجاد کمیته‌های ویژه به منظور همکاری مشترک در بخش‌های مختلف بین دو کشور، رسید‌گی به مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران و تشویق سرمایه‌گذاران ایرانی به سرمایه‌گذاری در افغانستان اطمینان داد.

کشور افغانستان , طالبان ,

اطلاعیه می‌افزاید: در این نشست طرفین در رابطه با ایجاد دهلیز واخان و استفاده از آن تأکید نموده و افزودند این راه به نفع هر دو کشور بوده و توافق شد دو طرف جهت تسریع امور برای احداث این دهلیز کمیته مشترک ایجاد نمایند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد