تجمع اعتراضی به سفر وزیر خارجه آمریکا به آنکارا

کد خبر: 1254603

مردم ترکیه در ادامه اعتراض‌ها به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه، برای ابراز خشم و اعتراض به سفر وزیر خارجه آمریکا به این کشور مقابل ساختمان وزارت خارجه ترکیه تجمع کردند.

تجمع اعتراضی به سفر وزیر خارجه آمریکا به آنکارا

مردم ترکیه در ادامه اعتراض‌ها به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه، برای ابراز خشم و اعتراض به سفر وزیر خارجه آمریکا به این کشور مقابل ساختمان وزارت خارجه ترکیه تجمع کردند.

به نقل از الجزیره، ده‌ها معترض مقابل وزارت خارجه ترکیه تجمع کردند تا علیه سفر «آنتونی بلینکن» به آنکار اعتراض کنند.

بلینکن پس از سفر به عراق امروز دوشنبه وارد ترکیه شد و با هاکان فیدان، وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. معترضان، آمریکا را به همدستی در کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه متهم کردند.

پیش از این، نیروهای پلیس ترکیه تجمع دانشجویان را متفرق کرده بود که با شعار «بلینکن قاتل، از ترکیه برو بیرون» به سمت وزارتخانه راهپیمایی کردند. این دومین روز از اعتراضات در محکومیت سفر بلینکن به ترکیه بود.

دیروز نیز در ادامه اعتراض‌ها و ابراز خشم مردم منطقه و کشورهای مختلف جهان علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه، هزاران نفر از مردم ترکیه با حضور مقابل پایگاه هوایی «اینجرلیک» آمریکا در دفاع از فلسطین و علیه رژیم صهیونیستی شعار سردادند.

تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که برخی از معترضان خشمگین قصد دارند به پایگاه هوایی وارد شوند که نیروهای پلیس با شلیک گاز اشک‌آور آنها را متفرق می‌کنند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز یکشنبه در تازه‌ترین آمار اعلام کرد که در نتیجه حملات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۹۷۷۰ نفر از جمله ۴۸۰۰ کودک و ۲۵۵۰ زن به شهادت رسیده‌اند. رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ جنایت مرتکب شده و ۲۴۳ نفر را به شهادت رسانده است.

القدره تاکید کرد: ۷۰ درصد شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. ۲۶۶۰ مورد اعلام مفقودی زیر آوار ساختمان‌ها دریافت کرده‌ایم که ۱۲۷۰ مورد آن را کودکان تشکیل می‌دهند. اشغالگران اسرائیلی از ۳۰ روز پیش و با حمله به غزه به نسل‌کشی و پاکسازی نژادی دست می‌زنند. بیمارستان‌های نوار غزه قادر به ارائه هیچ‌گونه خدمات پزشکی نیستند و چند ساعت زمان در اختیار دارند.

مردم ترکیه هفته چیش نیز در پی جنایت تازه رژیم صهیونیستی در نوار غزه و شهادت بیش از ۸۰۰ نفر در انفجار بیمارستان «معمدانی»، هزاران نفر از مردم خشمگین ترکیه مقابل پایگاه «راداری کورجیک» آمریکا تجمع کردند و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی شعار دادند.

به نوشته وب‌سایت شبکه تلویزیونی «تله ۱» ترکیه، در ادامه محکومیت‌های جنایت تازه رژیم صهیونیستی در غزه، نزدیک به ۲ هزار نفر از مردم ترکیه در استان مالاتیا خودجوش به خیابان‌ها آمدند و پس از آن در مقابل پایگاه نظامی آمریکا تجمع کردند و پرچم رژیم صهیونیستی را نیز به آتش می‌کشند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها