انهدام ۲۷ خودروی نظامی صهیونیست‌ها در ۴۸ ساعت اخیر/تلفات نظامیان صهیونیست

کد خبر: 1254635

سخنگوی نظامی گردان های شهید عزالدین القسام اعلام کرد نیروهای این گروه مبارز فلسطینی در ۴۸ ساعت گذشته، ۲۷ خودروی نظامی صهیونیست ها را در محورهای رویارویی با نیروهای اشغالگر هدف قرار داده اند که در نتیجه آن، خودروهای مذکور به طور کامل یا جزئی منهدم شده اند.

انهدام ۲۷ خودروی نظامی صهیونیست‌ها در ۴۸ ساعت اخیر/تلفات نظامیان صهیونیست

 سخنگوی نظامی گردان های شهید عزالدین القسام اعلام کرد نیروهای این گروه مبارز فلسطینی در ۴۸ ساعت گذشته، ۲۷ خودروی نظامی صهیونیست ها را در محورهای رویارویی با نیروهای اشغالگر هدف قرار داده اند که در نتیجه آن، خودروهای مذکور به طور کامل یا جزئی منهدم شده اند.

به گزارش ایرنا، ابوعبیده دوشنبه شب در سخنانی اعلام کرد که نیروهای القسام دهها خمپاره به طرف نیروهای متجاوز شلیک کرده و در رویارویی مستقیم با نیروهای اشغالگر، خسارت و تلفات قطعی به آنها وارد کرده‌اند.

گردان های القسام همچنین امروز دوشنبه در پاسخ به اقدام رژیم صهیونیستی در ادامه حمله به غیرنظامیان در نوار غزه، «تل‌آویو» و «اسدود» در داخل سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ را با موشک هدف قرار دادند.

گردان‌های القسام یکشنبه شب نیز در پاسخ به بمباران جنون‌آمیز غزه توسط رژیم صهیونیستی، تل آویو را هدف حمله موشکی قرار داد که در پی آن، آژیر خطر در ریشون لتسیون، رمات گان، بیتح تیکفا، بیت داگان، حولون، تل آویو، بنی براک، رمات هشارون، روش هاعین کفار بار، یافا و بسیاری مناطق دیگر به صدا درآمده است.

براساس گزارش های منتشره، موشک‌های القسام به مناطقی در تل آویو اصابت کرده است و گنبد آهنین نتوانسته آنها را رهگیری کند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

شلیک ۱۶ راکت القسام از جنوب لبنان به سمت «نهاریا» و «حیفا»

زیر شاخه گردان‌های عزالدین القسام در لبنان عصر امروز از حمله راکتی به شهرک‌ها و شهرهای شمال فلسطین اشغالی از خاک لبنان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه المیادین، زیرشاخه گردان‌های القسام در لبنان اعلام کرد که شهرک «نهاریا» و جنوب «»در شمال فلسطین اشغالی را با شلیک چند راکت هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است که در پاسخ به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در نوار غزه، ۱۶ راکت به سمت نهاریا و حیفا شلیک کرده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای این رژیم در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی بوده است.

 تلفات نظامیان صهیونیست از ابتدای عملیات زمینی به 35 کشته رسید

ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد که تلفات نظامیان این رژیم از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به 35 کشته رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه خبر داد که تلفات نظامیان این رژیم از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به 35 کشته رسیده است.

گردانهای القسام –شاخه نظامی جنبش حماس فلسطین- خبر داد که موفق شده است شش تانک متعلق به نظامیان رژیم صهیونیستی را منهدم کند.

نیروهای القسام خبر دادند که هم اکنون در شمال غرب شهر غزه، به شدت با نظامیان صهیونیست درگیر هستند. این تانکها نیز با راکت‌های ضد زره یاسین-۱۰۵ منهدم شده است.

گردانهای القسام بامداد روز گذشته (یکشنبه)، در سی‌امین روز نبرد طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دو خودروی زرهی و نظامی صهیونیست‌ها را که به منطقه «الفراحین» در شرق خان‌یونس نفوذ کرده‌ بودند، را با راکت‌های ضد زره «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده است.

کتائب القسام از زمان آغاز حمله زمینی صهیونیست‌ها به نوار غزه، بارها اعلام کرده که با کمک راکت‌های یاسین ۱۰۵، موفق شده شماری از خودروهای نظامی ارتش اشغالگر را در حال نفوذ به نوار غزه منهدم کند.

این راکت دارای دو سر جنگی است و به دست گردان‌های قسام طراحی و ساخته شده است که توان تخریب بالایی دارد و با آر‌.پ.‌جی شلیک می‌شود و خودروهای زرهی را منهدم می‌کند، دارای کلاهکی دوگانه است که یکی سپر بیرونی را سوراخ کرده و دومی با نفوذ به داخل بدنه موجب نابودی زره‌پوش یا تانک می‌‌شود. برد موثر آن تا ۱۰۰ متر است اما حداکثر برد آن تا ۱۵۰ متر است اعلام شده است و می‌تواند  تا ۶۰ سانتی‌متر به زره فولادی نفوذ کند.

 هلاکت نظامی صهیونیست مجروح شده در عملیات استشهادی قدس

پلیس رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه خبر داد که یکی از نظامیان این رژیم که در عملیات استشهادی صبح امروز در قدس مجروح شده بود، به دلیل شدت جراحات از بین رفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس رژیم صهیونیستی خبر داد یکی از نظامیان این رژیم که در عملیات استشهادی صبح امروز در قدس مجروح شده بود، به دلیل شدت جراحات از بین رفت.

رسانه‌های صهیونیستی، صبح امروز (دوشنبه)، از وقوع عملیاتی استشهادی در مجاورت یکی از مراکز پلیس قدس اشغالی خبر دادند.

در پی این عملیات، ۲ نیروی مرزبانی رژیم صهیونیستی مجروح شدند که وضعیت یکی از آن‌ها «خطرناک» و وضعیت نفر دوم «متوسط» گزارش شده بود.

نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی بلافاصله بعد از انجام این عملیات در قدس اشغالی، عامل فلسطینی آن را به شهادت رساندند.

به دنبال این عملیات استشهادی، ورودهای محله قدیمی قدس و درهای مسجد الاقصی بسته شد و نیروهای پلیس در برخی از بخش‌های شهر ایست‌بازرسی‌های موقت ایجاد کردند.

پلیس رژیم صهیونیستی لحظاتی بعد از این عملیات در بیانیه‌ای اعلام کرد یک فرد مظنون دیگر در نزدیکی محل عملیات دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

این عملیات استشهادی در حالی صورت می‌گیرد که جنایت رژیم صهیونیستی در بمباران غیرنظامیان در نوار غزه ادامه دارد.

 اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز دوشنبه خبر داد که شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه، به ۱۰ هزار و ۲۲ نفر رسیده است.

القدره با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تنها تیمارستان غزه را هدف قرار داده است، گفت: اسرائیل در ساعات اخیر، ۲۴ کشتار انجام داده است که شمار قربانیان آن به ۲۹۲ شهید رسیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها