حماس: شهروندان بریتانیا، کانادا، مولدوای و آلمان می‌توانند امروز غزه را ترک کنند

کد خبر: 1254827

سازمان خدمات مرزی حماس از دارندگان گذرنامه‌های خارجی برخی کشورها خواست روز سه شنبه برای خروج از غزه به گذرگاه رفح بروند.

حماس: شهروندان بریتانیا، کانادا، مولدوای و آلمان می‌توانند امروز غزه را ترک کنند

 خبرگزاری تاس گزارش داد که جنبش حماس در حساب کاربری خود در فیس بوک اعلام کرده است شهروندان خارجی و دو تابعیتی می‌توانند از طریق گذرگاه رفح در مرز مصر غزه را ترک کنند.  

اداره خدمات مرزی حماس در بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در فیس بوک گفته: ما لیستی از افرادی که دارای گذرنامه دیگر کشورها هستند را منتشر کردیم افرادی که می‌توانند از بازرسی گذرگاه رفح در روز 7 نوامبر غزه را ترک کنند. در این بیانیه آمده است؛ شهروندانی که در این لیست ذکر شده‌اند در ساعات اعلام شده باید به ایست و بازرسی رفح رجوع کنند.

براساس این گزارش، لیست منتشر شده توسط حماس شامل شهروندان بریتانیایی، کانادایی، مولداوی، رومانیایی، اوکراینی، فیلیپینی، فرانسوی و آلمانی است.

خبرگزاری تاس گفته هیچ شهروند روسی در این لیست نیست.

در روز 2 نوامبر، سازمان خدمات مرزی حماس فهرستی از 596 خارجی و دوتابعیتی از جمله 400 شهروند آمریکایی را منتشر کرد که می توانستند غزه را ترک کنند. همچنین از اتباع بلژیک، بحرین و هلند و اتباع آذربایجان، مجارستان، سوئیس و کره جنوبی نیز نام برده شده است.

پیش از این رویترز به نقل از یک منبع گزارش داد که حماس، اسرائیل و مصر با میانجیگری قطر و با هماهنگی آمریکا به توافقی دست یافتند که به خارجی ها و مجروحان شدید اجازه خروج از نوار غزه را می دهد.

پیش تر منابع رسانه‌ای از قاهره خبر دادند که وزارت خارجه مصر یک بیانیه درباره تحرکات این کشور به منظور خارج کردن حدود ۷ هزار نفر از اتباع خارجی از نوار غزه منتشر کرد.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه مصر، این کشور از طریق گذرگاه رفح در حال آماده شدن برای تسهیل تخلیه نزدیک به ۷ هزار شهروند خارجی از بیش از ۶۰ کشور در غزه است.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، این بیانیه بعد از برگزاری نشست میان مقام‌های وزارت خارجه مصر، سفرا و دیگر نمایندگان کشورهای خارجی در قاهره منتشر شده است.

به گفته مقام‌های مصر، طرح خارج کردن اتباع کشورهای خارجی از غزه بر اساس مقررات و قوانین مصر و نقشی که هر کشور خارجی در پذیرش اتباع خود از گذرگاه رفح بر عهده دارد، انجام خواهد شد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها