مسکو اظهارات سفیر اسرائیلی را «شوکه‌کننده» خواند

کد خبر: 1255188

سخنگوی وزارت خارجه روسیه آنچه سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو درباره تاریخ‌ خارج کردن شهروندان روس از نوار غزه گفت را «شوکه‌کننده» خواند.

مسکو اظهارات سفیر اسرائیلی را «شوکه‌کننده» خواند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه آنچه سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو درباره تاریخ‌ خارج کردن شهروندان روس از نوار غزه گفت را «شوکه‌کننده» خواند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه آنچه «بن زِوی» سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو درباره تاریخ‌های احتمالی خارج کردن روس‌ها از نوار غزه گفت را «شوکه‌کننده» خواند.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، او در نشست خبری امروز پنجشنبه (نهم نوامبر، ۱۸ آبان) گفت: «واقعا از شنیدن بیانیه دیروز سفیر اسرائیل در مسکو مبنی بر این که ممکن است هماهنگ کردن فهرست‌های روس تا دو هفته طول بکشد، شوکه شدیم. غیرقابل‌قبول است». زاخارووا در ادامه تاکید کرد روسیه به همکاری نزدیک با همه طرف‌ها برای خارج کردن شهروندان روس از غزه ادامه خواهد داد.

بن زوی پیش‌تر به خبرگزاری تاس گفته بود فرآیند هماهنگی فهرست‌ها برای خروج شهروندان روس از نوار غزه از طریق گذرگاه رفح ممکن است به حدود دو هفته زمان نیاز داشته باشد. وی در ادامه مدعی شد طرف مصری محدودیت عبور روزانه ۵۰۰-۶۰۰ نفر را تعیین کرده و افزود در حال حاضر حدود هفت هزار نفر در صف خروج هستند.

پیش از این رویترز به نقل از یک منبع گزارش داد حماس، اسرائیل و مصر با میانجیگری قطر و با هماهنگی آمریکا به توافقی دست یافتند که به خارجی‌ها و مجروحان شدید اجازه خروج از نوار غزه را می‌دهد. وزارت امور خارجه مصر هم در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور از طریق گذرگاه رفح در حال آماده شدن برای تسهیل خروج نزدیک به هفت هزار شهروند خارجی از بیش از ۶۰ کشور از غزه است.

بنابر اعلام این وزارتخانه، این بیانیه بعد از برگزاری نشست میان مقام‌های وزارت خارجه مصر، سفرا و دیگر نمایندگان کشورهای خارجی در قاهره منتشر شد. مقام‌های مصری در این رابطه گفتند طرح خارج کردن اتباع کشورهای خارجی از غزه بر اساس مقررات و قوانین مصر و نقشی که هر کشور خارجی در پذیرش اتباع خود از گذرگاه رفح بر عهده دارد، انجام خواهد شد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها