اخبار غزه | افزایش شمار شهدای غزه | شهادت ۱۳ کودک و زن فلسطینی در هر ساعت

کد خبر: 1255213

شمار شهدای غزه به ۱۰۸۱۲ نفر از جمله ۴۴۱۲ کودک و ۲۹۱۸ زن و شمار زخمی ها به ۲۶۹۰۵ نفر افزایش یافت.

اخبار غزه | افزایش شمار شهدای غزه | شهادت ۱۳ کودک و زن فلسطینی در هر ساعت

شمار شهدای غزه به ۱۰۸۱۲ نفر از جمله ۴۴۱۲ کودک و ۲۹۱۸ زن و شمار زخمی ها به ۲۶۹۰۵ نفر افزایش یافت.

به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت نوار غزه از افزایش شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به ۱۰۸۱۲ نفر خبر داد.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه در نشست خبری گفت در حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون ۱۰ هزار و ۸۱۲ فلسطینی شهید شده‌اند که ۴ هزار و ۴۱۲ نفر آنها کودک و ۲ هزار و ۹۱۸ نفر آنها زن و ۶۶۷ نفر سالخورده هستند.

به گفته وی شمار زخمی‌ها هم ۲۶ هزار و ۹۰۵ نفر افزایش یافته است.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه همچنین از توقف فعالیت دو بیمارستان چشم پزشکی و روانپزشکی غزه و همچنین تمام خدمات درمانی متعلق به کودکان در غزه خبر داد و افزود که شمارش معکوس برای توقف خدمت در بیمارستان اندونزی و سایر بیمارستان‌ها آغاز شده است.

وی تصریح کرد: رژیم اشغالگر از سلاح گرسنه کردن علیه بیماران و مجروحان در بیمارستان‌های غزه استفاده می‌کند. ۹۰۰ هزار نفر از ساکنان غزه در مناطق شمالی غزه بی سرپناه شده‌اند و به دارو دسترسی ندارند. اوضاع به حدی رسیده است که سازمان آن روا هم ساکنان غزه و بیماران آن را به حال خود رها کرده است./مهر

تشکیلات خودگردان: شهادت ۱۳ کودک و زن فلسطینی در هر ساعت

نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان با تأکید بر اینکه جنگ رژیم صهیونیستی فقط علیه حماس نیست بلکه علیه کل ملت فلسطین است، گفت که در هر ساعت شش کودک و هفت زن فلسطینی به دست اشغالگران شهید می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که دردها و مصیبت‌های ملت فلسطین نه از هفتم اکتبر بلکه با آواره شدن از ۷۵ سال پیش آغاز شده است.

«محمد اشتیه» طی سخنانی در رام الله افزود: تلاش‌های اشغالگران برای کوچاندن اجباری ملت فلسطین تا این لحظه متوقف نشده است. جنگ رژیم اشغالگر اسرائیل فقط علیه حماس نیست بلکه علیه کل ملت فلسطین است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۲۵۰ فلسطینی در کرانه باختری به‌دست نظامیان اشغالگر شهید شده‌اند. توزیع ۲۷ هزار قطعه سلاح در میان شهرک نشینان صهیونیست به معنای صدور مجوز قتل برای فلسطینیان است. از این رو، ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس اشغالی و غزه به دفاع و محافظت بین المللی نیاز دارد.

اشتیه تصریح کرد: کمک‌های بشردوستانه باید به همه مناطق نوار غزه و نه فقط مناطق جنوبی ارسال شود. ما با احداث اردوگاه در مناطق جنوبی نوار غزه مخالف هستیم زیرا این اقدام باعث تخلیه مناطق شمالی نوار غزه از ساکنان اصلی آن می‌شود.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان همچنین گفت که در هر ساعت ۶ کودک و ۷ زن فلسطینی به‌دست نظامیان اشغالگر و شهرک‌نشینان صهیونیست به شهادت می رسند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها