لندن: اسرائیل در راستای امنیت خود اقدام می‌کند

کد خبر: 1255264

وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که درخواست‌ها برای آتش‌بس در غزه قابل درک است اما لندن این را هم درک می‌کند که «اسرائیل در راستای امنیت خود اقدام می‌کند»!

لندن: اسرائیل در راستای امنیت خود اقدام می‌کند

وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که درخواست‌ها برای آتش‌بس در غزه قابل درک است اما لندن این را هم درک می‌کند که «اسرائیل در راستای امنیت خود اقدام می‌کند»!

به نقل از رویترز، جیمز کلورلی، وزیر خارجه انگلیس در دیدار با فیصل بن فرحان، همتای سعودی وی در ریاض، بدون اشاره به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار مردم بی‌دفاع این منطقه، مدعی شد که لندن درخواست‌ها برای برقراری آتش‌بس در غزه را درک می‌کند!

وی در دیدار با فرحان مدعی شد: قبلاً هم گفته‌ایم که درخواست‌ها برای آتش‌بس قابل درک است ولی ما همچنین درک می‌کنیم که اسرائیل برای تأمین ثبات و امنیت خود اقدام می‌کند.

کلورلی در ادامه مدعی شد: البته ما می‌خواهیم که این شرایط وحشتناک هرچه سریع‌تر حل و فصل شود. چالش اصلی، نیازهای بشردوستانه مردم غزه است. درخواست برای آتش‌بس آسان و در واقع برقراری صلح به مراتب دشوارتر است. ما نسبت به ایجاد صلح پایدار که هم ضامن امنیت اسرائیل بوده و هم امنیت فلسطینیان را تأمین کند، پایبندیم!

ادعاهای کلورلی در حالی است که سوئلا براورمن، وزیر کشور انگلیس به‌تازگی همگام با مواضع دولت لندن در حمایت از رژیم صهیونیستی و حملات وحشیانه به نوار غزه، نیروهای پلیس متروپولیتن لندن را به حمایت و مدارا با تظاهرکنندگان حامی فلسطین متهم کرد!

ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس، با حمایت از جنایات اشغالگران در نوار غزه، هفته گذشته اعلام کرد که لندن از حق تل‌آویو برای دفاع از خود حمایت می‌کند!

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز ساعتی پیش مدعی شد که برقراری آتش‌بس در غزه امکان‌پذیر نیست! جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اما مدعی شد که تل‌آویو با وقفه‌های روزانه ۴ ساعت در شمال غزه به منظور ورود کمک بشردوستانه به این منطقه موافقت کرده است.

پس از عملیات بزرگ حماس موسوم به طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، اشغالگران حملات گسترده‌ای را علیه غزه انجام داده‌اند و در پی این تجاوزها، تاکنون شمار شهدای غزه به ۱۰۸۱۲ نفر از جمله ۴۴۱۲ کودک و ۲۹۱۸ زن و شمار زخمی‌ها به ۲۶۹۰۵ نفر افزایش یافته است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها