اخبار غزه | WHO: هر 10 دقیقه یک کودک در غزه کشته می شود

کد خبر: 1255361

سازمان جهانی بهداشت در مورد ادامه کشتار کودکان غزه هشدار داد.

اخبار غزه | WHO: هر 10 دقیقه یک کودک در غزه کشته می شود

سازمان جهانی بهداشت در مورد ادامه کشتار کودکان غزه هشدار داد.

گاردین نوشت: رئیس سازمان جهانی بهداشت می گوید: هر 10 دقیقه یک کودک در غزه کشته می شود.

دکتر تدروس آدهانوم وضعیت میدانی غزه را از «بیمارستان هایی که بدون داروی بیهوشی انجام می دهند» تا اینکه «هر 10 دقیقه یک کودک کشته می شود» توصیف کرده است. وی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد افزود: «هیچ جا و هیچ کس ایمن نیست؛ سیستم بهداشت غزه به زانو در آمده است. از آغاز درگیری در ماه گذشته بیش از 250 حمله به مراکز بهداشتی در غزه و 25 حمله در اسرائیل صورت گرفته است. بیش از 100 همکار سازمان ملل کشته شده اند.».

رییس اتیوپیایی سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: نیمی از 36 بیمارستان در غزه و دو سوم مراکز مراقبت های بهداشتی اولیه آن کار نمی کنند. آنهایی که در حال فعالیت هستند هم بسیار فراتر از ظرفیت خود درحال کار هستند./شفقنا

 بمباران فسفری اطراف بیمارستان شفا در غزه

رژیم صهیونیستی با ارتکاب جنایت جنون‌آمیز دیگری، باز هم بخش‌های مختلف غزه، از جمله اطراف بیمارستان شفا را با بمب‌های ممنوعه فسفری هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه فلسطینی شهاب نیوز، در شرایطی که درگیری‌های شدیدی در اطراف بیمارستان شفا میان مبارزان مقاومت و اشغالگران صهیونیستی در جریان است، منابع فلسطینی گزارش دادند که جنگنده‌های این رژیم در حملاتی جنون‌آمیز بمب‌های ممنوعه فسفری و منور بر فراز نوار غزه شلیک کردند.

بر پایه این گزارش، هواپیماهای رژیم صهیونیستی به طرز جنون‌آمیزی در حال بمباران پیرامون بیمارستان شفا هستند.

از سوی دیگر تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی نیز وارد این منطقه شده و قصد پیشروی دارند اما تا این لحظه مبارزان مقاومت اجازه پیشروی به آن‌ها نداده‌اند.

پیش از این «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه در این باریکه با اشاره به وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نوار غزه گفته بود: شمارش معکوس برای توقف خدمات در بیمارستان اندونزی و بیمارستان «کمال عدون» در شمال نوار غزه و از کار افتادن آنها به دلیل کمبود سوخت آغاز می‌شود.

القدره همچنین افزود: شمارش معکوس برای توقف خدمات حساس آغاز شده و مجتمع درمانی الشفاء به عنوان بزرگ‌ترین بیمارستان غزه تنها پس از ۳۶ ساعت از مدار خدمات رسانی خارج می‌شود.

در حالی عملیات طوفان الاقصی وارد سی و پنجمین روز خود شده که پیشتر سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه با اشاره به وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهر، از افزایش آمار شهدای کادر درمان این شهر تا ۱۹۵ نفر خبر داده بود.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز در این باره اعلام کرد: تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی در روز سی و پنجم به ۱۱۰۷۸ شهید رسیده است.

وی گفت: در میان شهدا ۴۵۰۶ کودک، ۳۰۲۷ زن و ۶۷۸ سالمند وجود دارند.

القدره همچنین اعلام کرد که تعداد مجروحان جنایات رژیم صهیونیستی در ۳۵ روز اخیر نیز به ۲۷۴۹۰ تن افزایش یافته است.

ارتش رژیم صهیونیستی: شمار کشته‌های اسراییل افزایش یافت

دانیل هگاری سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی جمعه شب اعلام کرد شمار کشته‌های اسراییل در حملات طوفان الاقصی افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری "سما" فلسطین، هگاری افزود: شمار کشته‌های نظامی ارتش اسرائیل و افسران آن از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تاکنون به ۳۶۵ تن رسیده است.

هگاری افزود: از هیچ کوششی برای آزادی گروگان‌ها در غزه فروگذار نخواهیم کرد.

وی افزود: هیچ فرصتی را برای بازگرداندن اسرا از غزه از دست نخواهیم داد، اما این مسأله نیازمند زمان است.

هگاری پیشتر شمار نظامیان و افسران کشته شده صهیونیست در جنگ غزه را ۳۵۱ تن اعلام کرده بود.

ارتش رژیم صهیونیستی جمعه شب کشته شدن یک نظامی دیگر خود در غزه را تأیید کرد تا شمار نظامیان کشته شده این رژیم از آغاز عملیات زمینی به ۳۶ نفر برسد.

منابع خبری همچنین اعلام کردند که سرهنگ "شلداگ زیعور" فرمانده یگان زرهی ارتش رژیم صهیونیستی امروز در محور غزه کشته شد.

"آنی عویدان" مشاور زیعور نیز در همین منطقه کشته شده است.

شلداگ تا این لحظه عالی‌ترین رتبه در ارتش رژیم صهیونیستی است که در حمله زمینی به غزه کشته شده است.

از سوی دیگر، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بر اثر حملات پهپادی و شلیک موشک ضدزره از لبنان به شمال فلسطین اشغالی، ۵ نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

براساس این گزارش، حال ۳ نفر از مجروحان وخیم اعلام شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها