رسانه‌های صهیونیستی: نصرالله هنوز همه کارت‌های خود را استفاده نکرده است

کد خبر: 1255481

درحالی که سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله قرار است عصر امروز دومین سخنرانی خود بعد از عملیات طوفان الاقصی را به مناسبت روز شهید انجام دهد، رسانه‌ها و محافل عبری همچنان در تلاش برای ارزیابی مواضع ایشان هستند.

 رسانه‌های صهیونیستی: نصرالله هنوز همه کارت‌های خود را استفاده نکرده است

در آستانه دومین سخنرانی سید حسن نصرالله بعد از عملیات طوفان الاقصی رسانه‌های صهیونیستی با اشاره به اینکه دبیرکل حزب‌الله هنوز همه کارت‌های خود را استفاده نکرده است گزارش دادند تعداد موشک‌های حزب‌الله بسیار بیشتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم.

درحالی که سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله قرار است عصر امروز دومین سخنرانی خود بعد از عملیات طوفان الاقصی را به مناسبت روز شهید انجام دهد، رسانه‌ها و محافل عبری همچنان در تلاش برای ارزیابی مواضع ایشان هستند.

در این زمینه روزنامه صهیونیستی جروزالم پست به نقل از «آیلت فرش» مدیرکل شرکت مشاوره راهبردی «Fresh» درباره سخنرانی هفته قبل دبیرکل حزب‌الله گزارش داد: (سید) حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله هنوز از همه کارت‌های خود استفاده نکرده و تعداد موشک‌های بالستیک و هدایت‌شونده‌ای که حزب‌الله در اختیار دارد بسیار بیشتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم.

آیلت فرش اعلام کرد: این موشک‌های حزب‌الله آماده هستند و نه تنها منطقه شمالی اسرائیل (فلسطین اشغالی) را هدف قرار می‌دهند بلکه قدرت تخریب غیرمنتظره مراکز اصلی تل‌آویو و حیفا را نیز با دقت بسیار بالایی دارند.

وی  تصریح کرد که بعد از 7 اکتبر هیچ مقام اسرائیلی وجود ندارد که بتواند پشت استراتژی مهار بایستد و زیر حملات گسترده زندگی کند.

روزنامه عبری گلوبس نیز به نقل از«الیور سیگل» مدیر کل و بنیان‌گذار شرکت «چشم سوم» اعلام کرد که تهدید پهپادهای حزب‌الله علیه اسرائیل بسیار بزرگتر و پیشرفته‌تر از چیزی است که ما می‌بینیم.

با گذشت بیش از یک هفته از سخنرانی مهم سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله درباره عملیات طوفان الاقصی و مسیر تقابل مقاومت با دشمن اشغالگر، محافل سیاسی و امنیتی و نیز کارشناسان و مسئولان نظامی رژیم صهیونیستی همچنان در حال ارزیابی مواضع سید نصرالله و تحلیل سخنان ایشان هستند و نمی‌توانند به نتیجه مشخصی برسند.

اما به طور کلی تحلیلگران و مسئولان نظامی رژیم اشغالگر درباره این مسئله اتفاق نظر دارند که سخنان دبیرکل حزب‌الله حاوی پیام‌های تهدیدآمیز برای اسرائیل بود؛ بدون اینکه مستقیما به قصدش برای آغاز یک جنگ فراگیر اشاره کند. صهیونیست‌ها معتقدند که در واقع سید حسن نصرالله یک رویکرد و استراتژی مبهم و هوشمندانه در رابطه با روند جنگ و تحولات آن در پیش گرفته و با وجود اینکه مستقیما به سناریو جنگ چندجبهه‌ای اشاره نکرد، اما صراحتا گفت که همه احتمال‌ها وجود دارد و همه گزینه‌ها روی میز است.

محافل و مسئولان صهیونیست اتفاق نظر دارند که دبیرکل حزب‌الله همچنان قصد دارد اسرائیل را در وضعیت سردرگمی نگه دارد و به همین دلیل به شکل مستقیم و شفاف حرف آخر خود را نزد. محتوای صحبت‌های نصرالله نشان می‌دهد که جبهه لبنان علیه اسرائیل همچنان باز است و اقدامات نظامی حزب‌الله علیه ارتش اسرائیل با شدت ادامه خواهد داشت.

همچنین در تحلیل و ارزیابی اسرائیلی‌ها از سخنان سید حسن نصرالله تاکید شده است، این تصور که حزب‌الله با باز نکردن جبهه گسترده علیه اسرائیل ، حماس را رها کرده، کاملا اشتباه است و واقعیت آن است که حزب‌الله عنصر غافلگیری را در پیش گرفته و به عمق اسرائیل ضربه می‌زند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها