واکنش نتانیاهو به اظهارات وزیر اسرائیلی

کد خبر: 1255840

به فاصله کوتاهی از تهدید یک وزیر صهیونیست مبنی بر حمله اتمی به نوار غزه، یکی دیگر از وزرای کابینه نتانیاهو به نقشه شومی که اسرائیل برای مردم فلسطین و مشخصا نوار غزه طراحی کرده است، اعتراف کرد.

 واکنش نتانیاهو به اظهارات وزیر اسرائیلی

 درحالی که مقامات صهیونیست در تلاش برای مظلوم‌نمایی در سطح جهان و توجیه تجاوزات وحشیانه خود علیه غیرنظامیان غزه هستند اما حتی خودشان نمی‌توانند به توطئه‌های شومی که برای مردم فلسطین طراحی کرده‌اند، اعتراف نکنند.

در همین زمینه و درحالی که چند روز بیشتر از تهدید یکی از وزرای صهیونیست مبنی بر حمله اتمی به نوار غزه نمی‌گذرد، «آوی دیختر» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که درخواست ارتش اسرائیل برای انتقال ساکنان شمال نوار غزه به جنوب آن در واقع تکرار «نکبت فلسطین» است.

این وزیر صهیونیست که یکی از اعضای تیم وزیران امنیتی کابینه کوچک رژیم صهیونیستی است در مصاحبه با شبکه 12 تلویزیون این رژیم با اشاره به آوارگی درصد بالایی از مردم غزه اعلام کرد چیزی که اکنون در غزه شاهد آن هستیم در واقع «نکبت 2023 غزه» است.

وی افزود، هیچ‌کس نمی داند ماجرا در نهایت چگونه خاتمه می‌یابد یا اینکه آیا ساکنان شمال نوار غزه که آواره شده‌اند، اجازه بازگشت به خانه‌های خود را خواهند داشت یا خیر.

وزیر کشاورزی رژیم اشغالگر در پاسخ به این سوال که آیا درخواست ارتش این رژیم برای انتقال مردم از شمال غزه به سمت جنوب یکی از اهداف روانی این عملیات بوده است، گفت، این یک رویداد عملیاتی است و باید متوجه باشیم که تعداد زیادی از نیروهای ما آنجا هستند، و این یک منطقه بسیار پرجمعیت است. در یک مکان شلوغ مانند شمال غزه نمی‌توان جنگ را مدیریت کرد و باید تعداد ساکنان غیرنظامی را کاهش داد.

وی گفت، اکنون اگر بخواهیم عملا روز نکبت را تکرار کنیم باید بگوییم که این نکبت غزه است و در سطح عملیاتی، زمانی که تعدادی زیادی از افراد میان تانک‌ها و سربازان قرار دارند، نمی‌توان جنگ را مدیریت کرد. این نکبت غزه در 2023 است و ما نمی‌دانیم ماجرا به کجا ختم می‌شود.

این اظهارات وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی خشم «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم را برانگیخته و وی به سرعت از وزرای خود خواست که هیچ اظهاراتی را که ممکن است به اسرائیل آسیب برساند، بیان نکنند.

نتانیاهو به وزرای خود گفت هرکلمه‌ای که به زبان می‌آورید وزن رسانه‌ای خاص خود را برای اسرائیل در سطح جهان دارد و بنابراین اگر نمی‌دانید یا نمی‌فهمید حرف نزنید و مراقب باشید.

هفته گذشته «امیخای اِلیاهو»، وزیر میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی در جدیدترین اظهارات غیرانسانی خود، استفاده از بمب هسته‌ای در نوار غزه را تنها راه ممکن عنوان کرد و گفت: نوار غزه نباید به‌روی زمین باقی بماند، باید از نو در آنجا شهرک‌سازی کنیم.

اعتراف علنی این وزیر صهیونیست به اینکه اسرائیل سلاح هسته‌ای دارد موجب خشم و نگرانی مقامات این رژیم از جمله نتانیاهو شد و الیاهو تا اطلاع ثانوی از حضور در جلسات کابینه منع شد.

پیش‌تر هم «موشه ویگلین» عضو سابق کنست رژیم موقت نیز خواستار استفاده از بمب اتم علیه غزه شده بود.

چند روز قبل یک مقام سابق امنیتی مصر طرح شیطانی آمریکا و رژیم صهیونیستی تحت حمایت کشور‌های اروپایی علیه مردم فلسطین را فاش و اعلام کرد که اسرائیل به دنبال یافتن یک «وطن جایگزین» برای مردم فلسطین است تا کشور فلسطین را از ریشه نابود کند و فلسطینی‌ها به عنوان «مردمی بدون سرزمین» در کشور‌های مختلف عربی آواره شوند.

بر مبنای این طرح شوم آمریکایی-صهیونیستی، صحرای سینا و اردن باید به عنوان وطن جایگزین مردم غزه و کرانه باختری معرفی شوند و یا این مردم با داخل مصر و اردن همزیستی داشته باشند و نهایتا در بافت جمعیتی مصر و اردن ادغام شوند. این یک پروژه آمریکایی-اسرائیلی و تحت حمایت کشور‌های اروپایی است که مربوط به زمان حاضر نیست؛ بلکه سابقه طولانی در این زمینه وجود دارد و همه تلاش‌ها برای اجرای این پروژه شکست خورده بود و این تلاش‌ها مجددا آغاز شده است. طرح «وطن جایگزین» برای فلسطینی‌ها و تحرکات نظامی شدید آمریکا تحت حمایت کشور‌های اروپایی نشان می‌دهد که نوار غزه بخشی از پروژه گسترده‌تری است که کل منطقه عربی را هدف گرفته است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها