ورود هیأت آمریکایی به مصر برای گفت‌وگوی درباره آتش‌بس غزه

کد خبر: 1255966

عصر امروز دوشنبه، یک هیأت آمریکایی برای گفت‌وگو در مورد آتش‌بس در غزه و آزادی بازداشت‌شدگان وارد قاهره شده است.

ورود هیأت آمریکایی به مصر برای گفت‌وگوی درباره آتش‌بس غزه

منابع خبری مصر از ورود یک هیأت آمریکایی به قاهره به گفت‌وگو درباره آتش‌بس در غزه خبر دادند.

عصر امروز دوشنبه، یک هیأت آمریکایی برای گفت‌وگو در مورد آتش‌بس در غزه و آزادی بازداشت‌شدگان وارد قاهره شده است.

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر نیز سه‌شنبه گذشته با رئیس سازمان سیا دیدار و بر ضرورت آتش بس فوری در نوار غزه تأکید کرد.

«احمد فهمی» سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت: دو طرف در این دیدار درباره شراکت راهبردی مصر و ایالات متحده در حفظ امنیت و ثبات خاورمیانه و همکاری‌های ایجاد شده بین دو کشور در زمینه‌های مختلف به ویژه در سطوح امنیتی و اطلاعاتی با هدف حمایت از تلاش ها برای برقراری ثبات در منطقه و مقابله با چالش های متعدد رایزنی کردند.

ورود هیأت آمریکایی به مصر و گفت‌وگو با مقامات مصری درباره آتش بس در غزه در حالی است که ایالات متحده آمریکا خود مانع این آتش بس است.

از سوی دیگر، مقامات آمریکایی بارها در حمایت از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اعلام کردند که در حال حاضر شرایط برای برقراری آتش بس در غزه وجود ندارد./ایسنا

اردن درصدد بازنگری در توافقنامه‌های امضاشده با رژیم صهیونیستی

رئیس پارلمان اردن از کمیسیون حقوقی پارلمان خواست توافقات با رژیم صهیونیستی را مورد بازنگری قرار دهد.

به گزارش ایسنا، «احمد الصفدی»، رئیس پارلمان اردن از کمیسیون حقوقی پارلمان خواست تا توافقات امضا شده با رژیم صهیونیستی را مورد بازنگری قرار دهد و توصیه‌های لازم را برای ارجاع آن به دولت ارائه کند، پارلمان نیز به اتفاق آرا به این تصمیم رای مثبت داد.

رئیس پارلمان اردن همچنین تأکید کرد که «تلاش‌های عبدالله دوم، پادشاه اردن به تغییر افکار عمومی جهانی کمک کرد، در حالی که قبلاً افکار عمومی جهانی روایت دروغین این رژیم را پذیرفته بود. همچنین اقدامات در راستای حمایت از مردم فلسطین با پیگیری‌های ولیعهد، شاهزاده حسین بن عبدالله جهت فعالیت بیمارستان‌های صحرایی و کمک رسانی به مردم غزه ادامه یافته است».

الصفدی همچنین از کمیسیون حقوقی خواست تا «چارچوبی برای ارائه شکایت از طریق مجاری رسمی به دادگاه کیفری بین‌المللی برای تحقیقات و بازخواست به دلیل جنایات جنگی و نسل‌کشی صورت گرفته در غزه ایجاد کند و پارلمان کشورهای عربی و اسلامی را در جریان این کار قرار دهد».

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها