پیش بینی عجیب نویسنده صهیونیست درباره آینده نتانیاهو

کد خبر: 1255979

یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، با وجود آن که برکناری نتانیاهو در فردای روز پایان جنگ امری حتمی است، اما نوع نفرتی که جامعه از وی پیدا کرده و به ویژه رویکرد تخاصمی چپگرایان باعث شده به تنها راه فرار برای وی از این مهلکه تبدیل شود.

پیش بینی عجیب نویسنده صهیونیست درباره آینده نتانیاهو

یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، با وجود آن که برکناری نتانیاهو در فردای روز پایان جنگ امری حتمی است، اما نوع نفرتی که جامعه از وی پیدا کرده و به ویژه رویکرد تخاصمی چپگرایان باعث شده به تنها راه فرار برای وی از این مهلکه تبدیل شود.

حاجای سیگال تحلیل‌گر روزنامه ماکورریشیون در شماره امروز دو شنبه این رسانه عبری زبان اعلام کرد، روز بعد از پایان جنگ، دقیقا فردای روزی که جنگ پایان می‌یابد، نتانیاهو باید از نخست وزیری برود، باید حتما برکنار شده یا آنجا را ترک کند، این یک تصمیم شخصی از سوی وی نیست بلکه این خواست همگان است و او حتی پیش از تشکیل کمیته حقیقت یاب باید دیگر در نخست وزیری باقی نماند.

نخست وزیری که آنقدر عمر کرده که فاجعه بزرگ و وحشتناکی در دوره زمام داری‌اش رخ داده است باید کناره گیری کند، حتی اگر مسئولیت مستقیم این فاجعه هم متوجه او نبوده و ناکارآمدی سازمان‌های اطلاعاتی هم باشد، این امر باید صورت بپذیرد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است، کناره گیری نتانیاهو یک شرط لازم برای جان گرفتن مجدد اسرائیل از ضربات سخت جنگ و بازگشت به دوره آشتی است، اما تا زمانی که او نخست وزیر باشد امکان بهبودی و آشتی محال است، فکر نکنم لازم باشد دلایل آن را اعلام کنم، حوادثی کلی که از روز پیروزی‌اش در آخرین انتخابات برای تفسیر و تایید این مدعی کافی است، تاکنون در تاریخ اسرائیل سالی به این بدی سابقه نداشته است.

به اعتراف این نویسنده صهیونیست: پیش بینی می‌شود که بعد از پایان جنگ، شورش بزرگی علیه نتانیاهو در داخل لیکود شکل بگیرد، این بلا پیش از این در سال 1973 بر سر گولدا مایر هم آمده بود، نتانیاهو باید به یاد داشته باشد که تنها راه فرار او از این مهلکه به دست چپ گرایان و رسانه‌های مرتبط با آنهاست، چون دشمنی سرسختانه و شدید آنها با او می‌تواند شریان حیات بخش آخر او محسوب شود، زیرا او آنقدرمنافق و فاسق است که می‌تواند با ایجاد چپ هراسی راستگرایان را بار دیگر به دور خود جمع کند.

با این حال در پایان جنگ حتما از نتانیاهو خواسته خواهد شد تا با شجاعت کناره گیری داوطلبانه خود را اعلام کند./تسنیم

 رسانه عبری: هزاران شهرک نشین و نظامی دچار مشکلات روحی شده‌اند/ افزایش شدید خودکشی بعد از ۷ اکتبر

یک روزنامه عبری زبان از افزایش قابل توجه خودکشی در میان مهاجران صهیونیست و به ویژه نظامیان صهیونیست بعد از عملیات طوفان الاقصی پرده برداشت.

روزنامه معاریو در گزارشی که اخیرا منتشر شد، اعلام کرد، در روز شنبه سیاه (7 اکتبر ـ طوفان الاقصی) و جنگی که بعد از آن آغاز شد، هزاران شهرک نشین و نظامی اسرائیلی به شدت دچار مشکلات روحی و روانی شده‌اند.

به نوشته این رسانه، اکنون صدها نفر از نظامیان اسرائیلی به دلیل شدت شوکی که به آنها در روز 7 اکتبر وارد شده (و شدت جنگی که در در حمله زمینی به غزه شاهد آن هستند) دچار مشکلات روانی شدیدی شده‌اند، به نحوی که بار سنگینی را بر بخش روانپزشکی اسرائیل وارد کرده است، این در حالی است که کارشناسان هنوز نمی‌دانند این مشکلات چه تبعاتی را برای مبتلایان به آن برای شان در دراز مدت به همراه خواهد داشت.

معاریو در ادامه اعلام کرد شمار مبتلایان به مشکلات روحی و روانی بسیار بالا رفته است به نحوی که 13 هزار نفر فقط از طریق بیمه‌های اجتماعی برای این منظور اقدام کرده‌اند این در حالی است 2000 نفر نفر از طریق وزارت جنگ به کلینک‌ها معرفی شده و این صرفا آمار اولیه از موج اول این روند است و به طور حتم ارقام مذکور افزایش بیشتری پیدا خواهند کرد.

رسانه عبری زبان در ادامه هم خبر داد، امروز هزاران خانواده منتظر آن هستند که نهادهای رسمی (رژیم صهیونیستی) کار درمان و معالجه آنها را آغاز کنند.

معاریو نوشت، همگان مکالمات تلفنی ضبط شده مهاجران شهرک نشین وحشت زده را با نیروهای امنیتی به یاد دارند که در روز 7 اکتبر فریاد می‌زدند، پس ارتش اسرائیل کجاست؟ امروز هم ده‌ها هزار نفر از مجروحین و افراد دارای مشکلات روحی و روانی فریاد می‌زنند، نهادهای رسمی اسرائیل کجا هستند؟

این رسانه فاش کرد، امروز هزاران نفر مجروح و آسیب دیده از جنگ غزه به جای مانده‌اند که وعدهای زیادی در مورد رسیدگی دریافت کرده‌اند، اما در آینده خواهند فهمید که همچنان تنها باقی خواهند ماند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها