لاوروف: ما شاهد پیامدهای فاجعه آمیز در نوار غزه هستیم

کد خبر: 1257567

لاوروف امروز (سه‌شنبه) گفت، برای سازش اسرائیل و فلسطین به یک مکانیسم خارجی نیاز است و باید شامل تمامی کشورهای منطقه باشد.

لاوروف: ما شاهد پیامدهای فاجعه آمیز در نوار غزه هستیم

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشستی با گروه تماس هفت کشور عربی و مسلمان درباره اوضاع غزه گفت: وقتی ما درباره ایجاد یک مکانیسم نظارتی خارجی به منظور توافق بر سر مفاد یک سازش دائمی و طولانی بر اساس راه حل دو دولتی صحبت می‌کنیم، باید به صورت جدی به این مساله بیندیشیم که چنین مکانیسمی باید نمایندگانی از تمامی کشورهای منطقه داشته باشد و به صورت کامل این حقیقت را پیگیری کند که کشورهای منطقه بهتر از دیگران می‌دانند که چطور به راه حلی دست پیدا کنند که این راه حل برای سال‌های زیادی ادامه داشته باشد و برای همه مناسب باشد.

وزیر خارجه روسیه در ادامه صحبت‌هایش گفت: سطح کنونی کمک‌های بشردوستانه به غزه ناکافی است و اولویت اصلی در حال حاضر آزادی گروگان‌ها و حل مسائل بشری است.

وی خاطرنشان کرد: ما شاهد پیامدهای فاجعه آمیز در نوار غزه هستیم. سطح ارسال کمک‌های بشردوستانه که به این منطقه وارد می‌شود، کافی نیست.

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز در این دیدار گفت، گروه تماس درباره غزه به دنبال همکاری با روسیه و همه شرکا برای پایان دادن به نقض اصول نظامی در نوار غزه است.

فرحان در نشست گروه تماس با سرگئی لاوروف تاکید کرد: «ما تلاش می‌کنیم با روسیه و همه شرکا برای تقویت واکنش بین‌المللی برای توقف تجاوزات نظامی در غزه همکاری کنیم»..ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها