واکنش کرملین به تهدید اخیر رئیس جمهور اوکراین

کد خبر: 1257646

سخنگوی کرملین در واکنش به تهدید اخیر رئیس جمهور اوکراین برای ترور ولادیمیر پوتین تاکید کرد که این تهدیدات راه به جایی نبرده و موفقیت متعلق به روسیه خواهد بود.

 واکنش کرملین به تهدید اخیر رئیس جمهور اوکراین

 «دیمیتری مدودف»، سخنگوی کرملین به تهدید اخیر «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین برای ترور «ولادیمیر پوتین» واکنش نشان داده و گفت، مقام‌های کی‌یف تا کنون چند بار نیتشان برای کشتن این رئیس جمهور روسیه را اعلام کرده‌اند اما در عمل موفق به انجامش نخواهند شد.

پسکوف در گفتگو با خبرنگاران خاطر نشان کرد: «اگر به خاطر داشته باشید پوتین به دفعات هدف حملات کلامی مقام های اوکراینی در سطوح مختلف قرار گرفته است. ما خیلی خوب از آنها اطلاع داریم. آنها موفق نخواهند شد.»

سخنگوی کرملین اضافه کرد: «ما تردیدی نداریم که همه اهداف عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین محقق خواهند شد.»

زلنسکی اخیرا در مصاحبه‌ با نشریه انگلیسی «سان» این تهدید را در پاسخ به پرسش خبرنگار این نشریه درباره اینکه آیا کی‌یف در صورت پیدا کردن فرصت مناسب، پوتین را خواهد کشت مطرح کرد.

رئیس جمهور اوکراین در پاسخ به این پرسش گفت: «هم اکنون جنگی وجود دارد و اوکراین از هر حقی برای دفاع از سرزمینش برخوردار است.»

زلنسکی در این مصاحبه مدعی شد: «از آنجا که روسیه نیتش را برای از بین بردن من به هر طریق ممکن کنار نگذاشته، کی‌ِیف نیز حق کشتن ولادیمیر پوتین را دارد چون مساله مربوط به محافظت از کشور است.»

زلنسکی غروب دوشنبه با «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا که در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین رفته بود دیدار کرد. آستین در این دیدار بر حمایت طولانی مدت از اوکراین در تقابل با روسیه تأکید کرد.

آمریکا از زمان حمله روسیه به اوکراین بیش از ۴۰ میلیارد دلار کمک امنیتی به کی‌یف ارائه کرده است.

آمریکا تاکنون به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده نظامی اوکراین ظاهر شده و قطع کمک‌های آمریکا همچنان که اوکراین برای زمستان دوم جنگ آماده می‌شود.ضربه بزرگی به آن وارد خواهد کرد.

این در حالی است که به اذعان کارشناسان و مقام‌های غربی و حتی خود اوکراینی‌ها، کی‌یف نتوانسته در ضدحملات علیه ارتش روسیه به‌رغم در اختیار داشتن تسلیحات و تجهیزات پیشرفته غربی موفق عمل کند و تلفات و خسارات سنگینی را متحمل شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها