ناتو: آتش‌بس غزه تمدید شود

کد خبر: 1258713

استولتنبرگ امروز (دوشنبه) خواستار تمدید آتش بس در نوار غزه شده است.

ناتو: آتش‌بس غزه تمدید شود

استولتنبرگ امروز (دوشنبه) خواستار تمدید آتش بس در نوار غزه شده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پیش از نشست وزرای خارجی کشورهای عضو این ائتلاف در بروکسل گفت: من از توافق بین حماس و اسرائیل برای آزادی اسیران و ارسال کمک‌های بیشتر بشردوستانه به غزه استقبال می‌کنم.

دبیرکل ناتو همچنین گفت: من خواستار تمدید آتش بس هستم چون اجازه می‌دهد تا کمک‌های بیشتری به مردم غزه داده شود و گروگان‌های بیشتری هم آزاد شوند.

وی همچنین گفت که ناتو در حال بررسی امکان افزایش حضورش در کوزوو است. ما همراه با نماینده عالی اتحادیه اروپا در مورد راه‌های تقویت ثبات در منطقه بالکان بحث خواهیم کرد. ناتو هزاران نیروی مازاد را به کوزوو اضافه کرده و ما در حال بررسی افزایش پایدارتر حضور خود در کوزوو هستیم.

دبیرکل ناتو در ادامه گفت: وزرای خارجی کشورهای عضو مایلند درباره توصیه‌هایی برای اوکراین به منظور پیوستن این کشور به ناتو در نشست ۲۸ و ۲۹ نوامبر در بروکسل توافق کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای عضو موافقند که اوکراین به عضوی از ناتو بدل شود و ما بر روی توصیه‌هایی برای این کشور و اصلاحات اولویت دار اوکراین توافق خواهیم کرد.

ینس استولتنبرگ گفت که آماده پیش بینی نتیجه نشست ناتو در واشنگتن در رابطه با عضویت اوکراین در این ناتو نیست و تاکید کرد که کی‌یف نمی‌تواند به ناتو بپیوندد در حالی که در وضعیت درگیری نظامی با یک کشور همسایه قرار دارد.

او گفت: هنوز خیلی زود است که بگوییم دقیقاً تصمیم در نشست واشنگتن چه خواهد بود، همه متحدان توافق دارند که در بحبوحه جنگ، عضویت کامل امکان پذیر نیست، اما، البته، ما همچنان به بررسی چگونگی حرکت اوکراین ادامه خواهیم داد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها