حماس: آماده تمدید آتش بس برای 4 روز دیگر هستیم

کد خبر: 1259123

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع نزدیک به حماس از آمادگی مقاومت برای تمدید آتش بس به مدت 4 روز دیگر خبر داد.

حماس: آماده تمدید آتش بس برای 4 روز دیگر هستیم

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع نزدیک به جنبش مقاومت اسلامی حماس از آمادگی این گروه برای تمدید آتش بس به مدت 4 روز دیگر خبر داد.

این منبع مقاومت افزود: حماس به میانجی‌ها و مذاکره کنندگان اطلاع داده است که مایل به تمدید توافق آتش بس برای 4 روز دیگر است که طی آن این گروه قادر است زندانیان صهیونیستی که در اسارت خود و دیگر گروههای و جنبشهای مقاومت هستند، را طبق توافقات آتش بس کنونی آزاد کند.

این گزارش افزود: حماس هنوز این موضوع را به رسمی اعلام نکرده است.

دو روز پیش «طاهر النونو»، سخنگوی اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، به خبرگزاری تاس گفته بود که توافق جدید با اسرائیل بر اساس همان شرایط خواهد بود، یعنی سه اسیر فلسطینی در ازای هر اسیر اسرائیلی آزاد خواهند شد.

شبکه تلویزیون رژیم صهیونیستی «کان» امروز چهارشنبه، ۲۹ نوامبر در گزارشی اعلام کرد که تلاش‌هایی در اسرائیل برای تمدید آتش‌بس پس از پایان دو روز دیگر آتش‌بس وجود دارد.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» در گزارش دیگری به نقل از یک مقام سیاسی کابینه تل‌آویو نوشت: «اگر پیشنهادی برای تمدید آتش بس برای بیش از ۱۰ روز وجود داشته باشد، آن را بررسی خواهیم کرد».

طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی دوشنبه شب، ۲۷ نوامبر در روز چهارم آتش‌بس اول، بر سر تمدید این توافق در نوار غزه به مدت دو روز دیگر با همان شرایط قبلی یعنی آتش‌بس میدانی، تبادل زندانی و ورود کمک‌های بشردوستانه به توافق رسیده‌اند.

روزنامه عبری «هاآرتص» امروز در گزارش از مخالفات‌ها با تمدید آتش‌بس نوشت: «برخی از اسرائیلی‌ها می‌ترسند که تمدید طولانی‌مدت آتش‌بس، باعث نفوذ بیش از حد حماس بر روحیات و وضعیت روانی اسرائیلی‌ها شود؛ در نهایت، اسرائیل باید بین آزادی زندانیان بیشتر یا ممانعت از فدرت حماس در دیکته کردن یک روحیه متفاوت، به اسرائیل تصمیم بگیرد»./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها