واکنش کرملین به برگزاری اجلاس امنیت غذایی جهانی در لندن

کد خبر: 1259146

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هدف انگلیس از برگزاری اجلاس امنیت غذایی جهانی اخیر را تبرئه کردن خود از نقشش در ایجاد بحران غذایی دانست.

واکنش کرملین به برگزاری اجلاس امنیت غذایی جهانی در لندن

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه گفت،‌ هدف بریتانیا از برگزاری اجلاس امنیت غذایی جهانی طی روزهای اخیر در شهر لندن دخل و تصرف در مساله غذا و تلاش برای تبرئه کردن خود از مسئولیتش در بحران غذایی بوده است.

زاخارووا در یک نشست مطبوعاتی گفت: این هم یک تلاش دیگر از سوی مقام‌های انگلیس برای تبرئه کردن خودشان از مسئولیتشان در بحران حوزه امنیت غذایی جهانی است. این تلاشی دیگر از سوی انگلیس برای دستکاری کردن مساله غذا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بیان داشت: و یاوه سرایی (ریشی) سوناک، نخست وزیر انگلیس درباره تاثیر عملیات نظامی ویژه روسیه بر افزایش ابعاد گرسنگی در جهان سند دیگری در تایید کارزار انگلیس برای اشاعه جهانی اخبار دروغ است.

اجلاس جهانی امنیت غذایی از روز دوشنبه ۲۰ نوامبر به میزبانی بریتانیا، امارات متحده عربی و سومالی در لندن برگزار شد.

مسکو آتش‌بس با اوکراین در ۲۰۲۴ را انتظار ندارد

به گفته معاون وزیر امورخارجه روسیه، درگیری نظامی در اوکراین به احتمال زیاد نه با امضای یک توافقنامه صلح، بلکه با دستیابی به تمام اهداف عملیات ویژه روسیه پایان می‌یابد.

به گزارش ایسنا، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: من نه تنها انتظار آتش بس ندارم، بلکه انتظار دارم که قطعاً اهداف عملیات نظامی ویژه محقق شوند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین هیچ پیش نیازی برای آنکه آمریکا بخواهد اوکراین را وادار به انعقاد آتش بس با مقامات روسیه کند، نمی‌داند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از وی گزارش داد: اگر همکاران آمریکایی ما در این مورد نظری دارند، البته حق دارند و آزادند به هر شکلی آن را ارائه دهند. ما به آنها گوش خواهیم داد. اما آنها باید نه به ما، بلکه به کی یف مراجعه کنند. در مورد شرایطی که اوکراین مطرح کرده است، چیزی برای بحث با ما وجود ندارد.

مذاکرات روسیه و اوکراین در مه ۲۰۲۲ به حالت تعلیق درآمد. در سپتامبر همان سال، روسیه جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک، مناطق خرسون و زاپاروژیا را ضمیمه خود کرد. در این راستا، کی‌یف از مذاکره با مسکو تا زمانی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است، خودداری کرد. مقامات روسیه بارها آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده‌اند، اما اوکراین این موضوع را رد می‌کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها