سانچز: تل‌آویو سفیرش را فراخواند

کد خبر: 1259361

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: تل‌آویو تصمیم گرفته است سفیر خود را از مادرید برای مشورت در مورد اظهارات پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا درباره عملیات غزه فرا بخواند.

سانچز: تل‌آویو سفیرش را فراخواند

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: تل‌آویو تصمیم گرفته است سفیر خود را از مادرید برای مشورت در مورد اظهارات پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا درباره عملیات غزه فرا بخواند.

سانچز گفته بود که به دلیل تلفات بالای نوار غزه، در مورد پایبندی اسرائیل به قوانین بین المللی تردید جدی دارد.

الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ایکس(توئیتر) نوشت: پس از سخنان «زشت» نخست وزیر اسپانیا که اتهامات بی‌اساس را تکرار می‌کند، تصمیم گرفتم با سفیر اسرائیل در اسپانیا تماس بگیرم و او را برای مشورت فرابخوانم.

او در ادامه مدعی شده است: اسرائیل طبق قوانین بین‌المللی عمل کرده و خواهد کرد و ما جنگ را تا آزادی همه ربوده‌شدگان و نابودی حماس در نوار غزه ادامه خواهیم داد.

نخست وزیر اسپانیا در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی دولتی اسپانیا تی وی ای با اشاره به تعداد بالای شهدا در نوار غزه گفت: با فیلم‌هایی که ما می‌بینیم و تعداد فزاینده کودکانی که می‌میرند، تردید جدی دارم [اسرائیل] قوانین بشردوستانه بین المللی را رعایت کند.

وی افزود: آنچه در غزه می بینیم قابل قبول نیست.

هفته گذشته سانچز «کشتار بی‌رویه غیرنظامیان بی‌گناه، از جمله هزاران پسر و دختر» در نوار غزه توسط اسرائیل را محکوم کرد.

وی که جمعه گذشته از گذرگاه رفح در مصر بازدید کرد، افزود: «خشونت تنها منجر به خشونت بیشتر خواهد شد».

سانچز در سفر خود همچنین خواستار آتش بس دائمی شد.

اسپانیا با اظهارات رسمی خود در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به غزه و تشویق اروپا به بحث در مورد به رسمیت شناختن کشور فلسطین، تل آویو را خشمگین کرده است.

الی کوهن هفته گذشته هم به اظهارات سانچز واکنش نشان داد و گفت که چنین احساساتی «تروریسم را تقویت می‌کند».

کوهن سپس سفیر اسپانیا را برای سرزنش شدید احضار کرد.

با وجود اختلافات دیپلماتیک، سانچز گفت که رابطه اسپانیا با اسرائیل پابرجا است و دوستان باید چیزهایی را به یکدیگر بگویند.

حمله هفت هفته‌ای رژیم صهیونیستی به غزه، پیش از اعلام آتش بس در ۲۴ نوامبر، دست کم ۱۵۰۰۰ نفر از جمله بیش از ۵۵۰۰ کودک را به شهادت رساند. در این وقفه، حماس حداقل ۷۴ اسیر اسرائیلی را که در حمله ۷ اکتبر به اسارت گرفته بود، آزاد کرد، در حالی که اسرائیل ۲۱۰ اسیر فلسطینی را آزاد کرد که بسیاری از آنها را بدون هیچ اتهامی در بازداشت نگه داشته بود.

رژیم صهیونیستی و حماس با تمدید آتش بس غزه برای هفتمین روز موافقت کردند با وجود آتش بس شکننده در غزه، نظامیان صهیونیست همچنان به حملات مرگبار در کرانه باختری ادامه می‌دهند و در عین حال تقریباً به همان تعداد زندانی جدید گرفته است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز به صراحت گفته است که آتش‌بس ادامه‌دار به معنای پایان جنگ نیست. او قول داده است به محض پایان یافتن این مرحله از بازگرداندن اسیران، «به جنگ بازگردد» تا حماس را ریشه کن کند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها