رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل: جنگ غزه طولانی خواهد شد

کد خبر: 1259378

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل با ادعای اینکه هدف این رژیم نابودی حماس است، گفت که جنگ غزه طولانی خواهد بود.

 رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل: جنگ غزه طولانی خواهد شد

«هرتزی هالوی» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، امروز (۹ آذر) گفت که این رژیم آماده از سرگیری جنگ در غزه است؛ جنگی که به گفته او در کوتاه مدت پایان نخواهد یافت.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، این مقام نظامی ارشد اسرائیل، در ادامه گفت که ارتش قصد دارد با استفاده از آتش‌بس، آمادگی خود را برای از سرگیری جنگ گسترش دهد و از هر فرصتی برای بازگردانی اسرای نزد حماس استفاده خواهد کرد.

هرتزی هالوی مدعی شد: ما در یک دوره آرامش هستیم که هدف آن بازگشت افراد ربوده شده به خانه هایشان است و این یک هدف والا است، ما بدون توقف به تلاش خود ادامه خواهیم داد و از هر فرصتی برای بازگرداندن ربوده شدگان استفاده خواهیم کرد. این یک جنگ طولانی است و ما تا رسیدن به اهداف آن مبارزه خواهیم کرد».

آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش اسرائیل نیز امروز گفت که «هرتزی هالوی» برنامه نظامی لازم برای ادامه جنگ پس از آتش‌بس را آماده کرده است.

همزمان با این سخنان وزارت جنگ اسرائیل نیز اعلام کرد که از ابتدای آغاز جنگ ۲۰۰۵ نفر از نظامیان ارتش و نیروهای امنیتی اسرائیلی زخمی شده‌اند. طبق این گزارش ۲۸۷ نفر از آن‌ها به بیمارستان منتقل شده و ۲۸ نفرشان در شرایط وخیمی به سر می‌برند.

صبح امروز (پنجشنبه)، با اتمام آتش‌بس 6 روزه، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این توافق برای یک روز دیگر ادامه خواهد داشت.

قطر که نقش میانجی میان حماس و تل‌آویو را ایفا می‌کند گفته بود که توافق آتش‌بس موقت تحت همان شرایط گذشته تمدید شده است؛ این آتش‌بس در حالی برای مدت ۲۴ ساعت تمدید شده است که تنها یک ساعت قبل از منقضی شدن، هیچ چشم‌اندازی برای ادامه آن وجود نداشت زیرا دو طرف در زمینه فهرست جدید اسرائیلی‌هایی که قرار است آزاد شوند، به توافق نرسیده بودند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد