درخواست وزیر خارجه آمریکا برای تداوم وقفه در جنگ غزه

کد خبر: 1259382

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با رئیس رژیم صهیونیستی ضمن مهم خواندن آتش‌بس موقت در نوار غزه، تداوم این وقفه برای آزادی تمام اسرای صهیونیست را ضروری دانست.

 درخواست وزیر خارجه آمریکا برای تداوم وقفه در جنگ غزه

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با رئیس رژیم صهیونیستی ضمن مهم خواندن آتش‌بس موقت در نوار غزه، تداوم این وقفه برای آزادی تمام اسرای صهیونیست را ضروری دانست.

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده، امروز (پنجشنبه) با «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم موقت صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد.

بلینکن در گفتگو با هرتزوگ گفت که فرآیند آتش‌بس موقت بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در حال نتیجه‌دادن است و آمریکا به ادامه پیدا کردن آن امیدوار است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در این‌باره توضیح داد: « در هفته گذشته شاهد تحولات بسیار مثبتی با بازگشت گروگان‌ها به خانه و پیوستن مجدد به خانواده‌های خود بوده‌ایم و این باید امروز ادامه یابد».

وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: «همچنین [آتش‌بس] باعث افزایش قابل توجهی در عرضه کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان بی‌گناه غزه شده است که به شدت به آن نیاز دارند. بنابراین، این روند نتیجه می‌دهد، مهم است و امیدواریم ادامه یابد».

طبق این گزارش، بلینکن همچنین اظهار داشت که انتظار دارد که درباره اقدامات بعدی در نوار غزه، با کابینه رژیم صهیونیستی رایزنی داشته باشد.

به نوشته اسپوتنیک، رئیس رژیم صهیونیستی نیز از «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و تیم او برای کمک به حصول توافق مبادله اسرا در نوار غزه تشکر کرد.

پیش از این نیز وبگاه آکسیوس گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی روز یکشنبه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نسبت به عملیات احتمالی در جنوب غزه ابراز نگرانی کرده است.

عباس پرونده مستندات جنایات اشغالگران صهیونیست را به بلینکن داد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با وزیر خارجه آمریکا بر ضرورت فوری برقراری آتش‌بس کامل در غزه و پایان دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی با هدف نجات غیرنظامیان از بمباران، خشونت و ویرانی ناشی از ماشین جنگی اسرائیل تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از وفا فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز در رام‌الله میزبان آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا بود و آخرین تلاش‌ها برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین را مورد بحث و بررسی قرار داد.

عباس در این دیدار بر اهمیت افزایش کمک‌های بشردوستانه، پزشکی و غذایی و همچنین تامین سریع آب، برق و سوخت برای مردم فلسطین در غزه تاکید کرد.

وی همچنین خواستار ارائه همه کمک‌های لازم برای اطمینان از اینکه بیمارستان‌ها و تأسیسات ضروری در غزه می‌توانند به سرعت فعالیت خود را از سر بگیرند، ارائه خدمات پزشکی به هزاران مجروح و تامین نیازهای مردم فلسطین شد.

در این دیدار، عباس پرونده جامعی را که مستند جنایات اشغالگران صهیونیست در غزه و کرانه باختری از جمله بیت المقدس است، به وزیر خارجه آمریکا تحویل داد. این پرونده شامل شواهدی از کشتار، ویرانی، پاکسازی قومی و سایر جنایاتی است که توسط نیروهای اشغالگر صهیونیست انجام شده است.

عباس با پرداختن به اقدامات سرکوبگرانه مقامات صهیونیست علیه اسرای فلسطینی، از بلینکن خواست تا دولت تل‌آویو را مجبور کند که فوراً این اقدامات و تجاوزات علیه اسرای فلسطینی و جمعیت گسترده‌تر فلسطینی را متوقف کند.

او بر رد آوارگی اجباری مردم فلسطین چه در غزه و چه در کرانه باختری از جمله بیت المقدس تاکید و بر لزوم مداخله آمریکا برای جلوگیری از اخراج فلسطینیان از کرانه باختری به ویژه در دره اردن که شاهد طرح‌های بی سر و صدا توسط شهرک نشینان و ارتش اشغالگر صهیونیست است، تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد: غزه بخشی جدایی ناپذیر از کشور فلسطین است و جدایی آن طبق برنامه‌ریزی مقامات اسرائیلی کاملا غیرقابل قبول است.

وی بر اهمیت آزادسازی وجوه مالیاتی فلسطینی‌ها که توسط دولت راست افراطی اسرائیل دریغ شده است، تاکید کرده و گفت که رهبری فلسطین از مسئولیت خود در قبال مردم غزه که تحت صلاحیت دولت فلسطین هستند، دست نمی‌کشد.

وی بر ضرورت عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و تشکیل کنفرانس بین‌المللی صلح تاکید کرد.

او گفت که صلح و امنیت تنها از طریق اجرای راه حل دو دولتی مبتنی بر قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی حاصل می‌شود.

وی افزود: این راه حل شامل کل سرزمین فلسطین در کرانه باختری از جمله بیت المقدس شرقی و نوار غزه و به رسمیت شناختن کشور فلسطین است. راه حل های امنیتی و نظامی شکست خود را ثابت کرده است و امنیت و ثبات را در منطقه محقق نخواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها