اتهام زنی تل‌آویو به تهران: ایران پشت این حملات است

کد خبر: 1260108

سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات موشکی و پهپادی یمن به ۲ کشتی اسرائیلی، مدعی شد ایران پشت این حملات قرار دارد.

اتهام زنی تل‌آویو به تهران: ایران پشت این حملات است

سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات موشکی و پهپادی یمن به ۲ کشتی اسرائیلی، مدعی شد ایران پشت این حملات قرار دارد.

«آویر جندلمان» سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) و در یک نشست خبری مدعی شد حماس توافق آتش‌بس را نقض کرد و ترجیح می‌دهد که به اسیر کردن اسرائیلی‌ها ادامه دهد.

این مقام صهیونیستی همچنین گفت روز گذشته (یکشنبه) ارتش یمن ۲ کشتی را هدف حملات موشکی قرار دادند و یکی از آن‌ها آسیب جزئی دید.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، یکشنبه شب از حمله به ۲ کشتی صهیونیستی در باب المندب خبر داد و اعلام کرد که کشتی نخست با یک موشک دریایی و کشتی دوم با یک پهپاد هدف حمله قرار گرفت.

سرتیپ «یحیی سریع» تاکید کرد ارتش یمن تا توقف جنگ و جنایات وحشیانه علیه غزه، به هدف قرار دادن کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ و عرب ادامه خواهد داد.

سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات خود، مدعی شد ایران پشت این حمله قرار دارد.

او همچنین مدعی شد: حملات حوثی‌ها (انصارالله یمن) نشان‌دهنده میزان تهدیدی است که ایران برای ما (رژیم صهیونیستی) و جامعه بین‌المللی دارد.

پیش از این، مرکزی فرماندهی نیروهای آمریکا در منطقه (سازمان تروریستی سنتکام) حمله انجام گرفته از سوی ارتش یمن به چند کشتی در دریای سرخ را به ایران مرتبط دانست.

در بیانیه سنتکام ادعا شده است: ما بر اساس دلایل زیادی بر این باور هستیم که امکان این حملات، در حالی که توسط حوثی‌ها در یمن (انصارالله یمن) انجام شده‌اند، به طور کامل توسط ایران فراهم می‌شود.

در میانه این اتهام‌زنی‌ها، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز و در پاسخ به سوالی درباره اتهام‌زنی آمریکا به ایران گفت: حضور نیروهای تروریستی سنتکام در منطقه همواره باعث مخل امنیت بوده است. ادعاهای ضدایرانی سنتکام فاقد ارزش و بی‌اساس است و این‌گونه ادعاها قابلیت راستی‌آزمایی نیز ندارند. معتقدیم که آمریکایی‌ها در جایگاه اخلاقی نیستند که دیگران را به بی‌ثباتی در منطقه متهم کنند. آمریکا یک طرف جنگ در غزه است.

کنعانی تاکید کرد: گروه‌های مقاومت در منطقه برای پاسخ به جنایات جنگی رژیم کودک‌کش صهیونیست، نه از ایران دستور می‌گیرند و نه ما دستورالعملی به آن‌ها ارئه می‌دهیم. آن‌ها نمایندگان ملت خود هستند و بر اساس منافع خود تصمیم می‌گیرند. آمریکا به جای اتهام‌زنی، رفتارهای بی‌ثبات‌کننده و حمایت از اقدامات جنون‌آمیز رژیم صهیونیستی راپایان ببخشد.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز اخیرا از اولین اقدام رژیم صهیونیستی پس از حملات انصارالله در دریای سرخ خبر داد.

معاریو در این خصوص نوشت، رژیم صهیونیستی کشتی‌ها و زیردریایی‌هایی را به دریای سرخ فرستاد و این تصمیم پس از حملات به ۲ کشتی اسرائیلی در دریای سرخ اتخاذ شد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها