تاکید مقامات دولت نجات ملی یمن بر اهمیت اقدامات نظامی در کمک به فلسطین

کد خبر: 1260115

نشست هم‌اندیشی مقامات دولت نجات ملی یمن با کارشناسان و صاحب‌نظران ایرانی برگزار شد.

 تاکید مقامات دولت نجات ملی یمن بر اهمیت اقدامات نظامی در کمک به فلسطین

نشست هم‌اندیشی مقامات دولت نجات ملی یمن با کارشناسان و صاحب‌نظران ایرانی برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی مقامات دولت نجات ملی یمن با کارشناسان و صاحب‌نظران ایرانی برگزار و در این نشست بر ضرورت شناخت و شناساندن چگونگی شکل‌گیری، رویکرد فکری و چشم‌انداز جنبش انصارالله به جهانیان تأکید شد.

در این نشست که به‌همت انجمن همبستگی یمنی‌های مقیم ایران و اندیشکده مرصاد، و به میزبانی خانه اندیشه‌ورزان برگزار شد، ابراهیم محمد الدیلمی، سفیر جمهوری یمن در تهران، عبدالله هاشم السیانی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله، علامه محسن الحمزی، از رابطة علماء الیمن، علی عبدالمغنی القاضی، دبیر شورای مشورتی یمن، عبدالرحمن راجح، رئیس انجمن همبستگی یمنی‌های مقیم ایران و الهادی، از اساتید دانشگاه‌های یمن حضور داشتند.

شرکت‌کنندگان در این رویداد با اشاره به ضرورت شناخت و شناساندن چگونگی شکل‌گیری، رویکرد فکری و چشم‌انداز جنبش انصارالله، به جهانیان در ادامه بر ضرورت شناساندن ویژگی‌های مردم، جامعه و تاریخ ایران به مردم یمن تأکید کردند.

از دیگر محورهای سخنان این نشست می‌توان به تأکید بر ضرورت گفت‌وگوی اعضای محور مقاومت، اهمیت اقدامات نظامی یمن در کمک به فلسطین، اهمیت فرآیند دولت‌سازی در یمن و استفاده از تجربیات متخصصان و مسئولان ایرانی اشاره کرد.

الدیلمی، سفیر یمن در تهران هم با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این جلسه با اشاره به این‌که این نشست نخستین مورد و در خور توجه است، ابراز امیدواری کرد که این قبیل اقدامات و ارتباطات بین نخبگانی دو کشور که زمینه‌ساز ارتباط بین جامعه ایران و یمن خواهد بود هم‌چنان ادامه داشته باشد.

براساس این گزارش، در این نشست نمایندگانی از خانه اندیشه‌ورزان، اندیشکده مرصاد، اندیشکده سبا، اندیشکده برهان، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مجمع تشکل‌های بین‌المللی، گروه جهادی اویس قرنی و بسیج دانشجویی حضور داشتند که ضمن ارائه نقطه‌نظرات خود، با مقامات دولت نجات ملی یمن در خصوص مسائل روز بحث و تبادل‌نظر کردند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها