اخبار تحولات اوکراین |۴۴ درصد از مردم اوکراین خواهان مذاکرات صلح با روسیه هستند

کد خبر: 1260147

نظرسنجی از مردم اوکراین نشان می‌دهد ۴۴ درصد از مردم این کشور اعتقاد دارند که دولتشان باید برای صلح با روسیه به میز مذاکرات برود.

اخبار تحولات اوکراین |۴۴ درصد از مردم اوکراین خواهان مذاکرات صلح با روسیه هستند

نظرسنجی از مردم اوکراین نشان می‌دهد ۴۴ درصد از مردم این کشور اعتقاد دارند که دولتشان باید برای صلح با روسیه به میز مذاکرات برود.

به نقل از اسپوتنیک، نتایج یک نظرسنجی از مردم اوکراین نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از آنها معتقد هستند که دولت ولودیمیر زلنسکی باید به دنبال صلح با روسیه باشد.

سایت خبری اوکراینی استرانا (Strana) گزارش داد که ۴۴ درصد از مردم این کشور معتقدند که دولت آنها باید به دنبال راه حلی برای توقف درگیری‌ها با روسیه بر سر میز مذاکره باشد، در حالی که تقریبا نیمی از آنها معتقدند کی‌یف باید مذاکرات را رد کند و به جنگ ادامه دهد.

این نظرسنجی نشان داد که ۴۴ درصد اوکراینی‌ها طرفدار راه‌حل مذاکره با مشارکت سایر کشورها هستند، در حالی که ۴۸ درصد معتقدند جنگ باید تا آزادسازی سرزمین‌های این کشور ادامه یابد.

به نوشته این پایگاه خبری، بیشتر کسانی که راه حل مذاکره را رد می کنند از ۳۶ تا ۵۰ سال سن دارند و ۵۰ درصد آنها ساکن غرب کشور هستند. برعکس، ۴۵ درصد از کسانی که از راه حل مذاکره حمایت می‌کنند، متعلق به گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال هستند و ۵۱ درصد از آنها در شرق اوکراین زندگی می‌کنند.

پیشتر نظرسنجی‌های مشابه، سهم کمتری از مردم اوکراین را نشان می‌داد که راضی به آغاز مذاکرات صلح با روسیه باشند. بر اساس این نظرسنجی‌ها در سال‌های قبلی تنها ۳۵درصد از مردم اوکراین معتقد به صلح با روسیه بودند درحالی که این مقدار در هفته‌های گذشته افزایش یافته است.

در نظرسنجی از مردم اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹درصد مذاکرات صلح با روسیه را رد کرده بودند./ایرنا

وزارت دفاع روسیه:

۳۰۰ نظامی اوکراینی در یک روز کشته شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته صدها نظامی اوکراینی در محور دونتسک کشته شدند و تجهیزات نظامی آنها نیز نابود شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه از عملیات نظامی این کشور در اوکراین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته در درگیری بین نیروهای ارتش روسیه و ارتش اوکراین در محور دونتسک، بیش از ۳۰۰ نظامی اوکراینی کشته شدند و تجهیزات نظامی آنها نیز نابود شد.

دیروز یکشنبه نیز «اولگ چخوف» رئیس مرکز مطبوعاتی نیروهای «گروه شرق» ارتش روسیه اعلام کرد که نیروهای هوانوردی و توپخانه‌ای گروه شرق در محور دونتسک جنوبی، مواضع ارتش اوکراین را هدف قرار دادند و در این حملات ۱۱۰ نظامی اوکراینی کشته و تجهیزات نظامی آنها نیز نابود شد.

وزارت دفاع روسیه روز شنبه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد چتربازان روسی با استفاده از پهپادهای لنست با موفقیت به مواضع نیروهای مسلح اوکراین در کرانه راست رودخانه دنیپر در منطقه خرسون حمله کردند و در این حمله شناورها و تجهیزات نظامی ارتش اوکراین منهدم شد.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است «خدمه هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی چتربازان روسی یک فروند شناور دشمن را در ساحل راست رودخانه دنیپر کشف کردند که در حال انتقال نیروهای نظامی اوکراینی به کرانه چپ رودخانه دنیپر بود.»

بنابر گزارش وزارت دفاع روسیه، پهپادها همه اهداف از جمله چند قایق انتحاری، یک کامیون و همچنین تعداد زیادی نیروی نظامی و سایر تجهیزات تشکیلات اوکراینی را منهدم کردند.

در همین حال ساعاتی پیش «جانا سرنوچوا» وزیر دفاع جمهوری چک اعلام کرد که کشورش دیگر قادر به ارسال کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین نیست.

جانا سرنوچوا با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: ما هر چه در توان داریم به اوکراین فرستاده‌ایم و برای اینکه تهدیدی برای ظرفیت دفاعی جمهوری چک نباشد، نمی‌توانیم کالاهای بیشتری را از انبارهای خود به این کشور ارسال کنیم.

هفته پیش وزیر دفاع جمهوری چک اعلام کرد که انبارهای ارتش حاوی تجهیزات و مواد مورد نیاز برای کمک به اوکراین خالی است. با این حال، به گفته او، این وزارتخانه با افزایش تعداد مجوزهای صادر شده برای شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی در جمهوری برای صادرات محصولات نظامی، این امر را جبران می‌کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها