هشدار اردوغان به تل‌آویو درباره ترور اعضای حماس

کد خبر: 1260626

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفت که اگر رژیم صهیونیستی جرأت کند اعضای حماس را در ترکیه هدف قرار دهد، بهای سنگینی خواهد پرداخت.

 هشدار اردوغان به تل‌آویو درباره ترور اعضای حماس

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بهای جنایات در نوار غزه را پرداخت خواهد کرد.

اردوغان در گفتگو با خبرنگاران حین پرواز بازگشت از قطر، توضیح داد: «نتانیاهو نمی‌تواند از پرداخت بهای کاری که [در غزه] انجام داده بگریزد و دیر یا زود به خاطر جنایات جنگی که مرتکب شده محاکمه خواهد شد».

وی در واکنش به دستور کابینه تل‌آویو برای ترور سران و اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در کشورهای خارجی، تاکید کرد: «اگر اسرائیل جرأت کند اعضای حماس را در ترکیه هدف قرار دهد، بهای سنگینی خواهد پرداخت».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: «سرزمین غزه متعلق به مردم فلسطین است و آنها هستند که تصمیم می‌گیرند چه اتفاقی بیافتد و چه کسی بر آنها حکومت کند».

اردوغان همچنین افزود: «اگر حمایت کشورهای غربی به ویژه آمریکا از اسرائیل نبود، در منطقه خود با این صحنه مواجه نمی‌شدیم».

طبق این گزارش، وی با بیان اینکه ترکیه با روسیه درباره بحران غزه در تماس است و هیچ مشکلی بین دو طرف وجود ندارد، اظهارد اشت: «در مجمع عمومی سازمان ملل، ۱۲۱ کشور علیه اشغالگران و به نفع فلسطین صحبت کردند، این در حال حاضر بسیار مهم است».

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد که آنکارا از طریق مخالفت با نسل‌کشی و جنایات در نوار غزه، از اصول و ارزش‌های انسانی و بنیادینی که غرب مدعی آن است نیز دفاع می‌کند.

اردوغان روز گذشته نیز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی برای جنایات جنگی در غزه و کشتار زنان و کودکان باید بازخواست بشود، گفت که باید کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ تشکیل گردد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها