ترامپ فردا در دادگاه حاضر می‌شود

کد خبر: 1260627

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، احتمالا فردا در دادگاه کلاهبرداری و رسیدگی به اتهامات مالی شرکت خواهد کرد.

 ترامپ فردا در دادگاه حاضر می‌شود

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، احتمالا فردا در دادگاه کلاهبرداری و رسیدگی به اتهامات مالی شرکت خواهد کرد.

یک منبع آگاه در گفتگو با شبکه ان بی سی اعلام کرد دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، احتمالا فردا پنج شنبه (7 دسامبر) در دادگاه کلاهبرداری و رسیدگی به اتهامات مالی شرکت خواهد کرد.

کریس کایس وکیل ترامپ در این پرونده 250 میلیون دلاری دو روز پیش این موضوع را مطرح و اظهار داشت او احتمالا در جلسه دادگاه روز پنجشنبه شرکت خواهد کرد.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، دو فرزند پسر ارشدش و تنی چند از کارکنان سازمان خانوادگی آنها متهم به کلاهبرداری و بیش از حد نشان دادن ارزش دارایی ها و املاک ترامپ برای دریافت وام های بهتر و شرایط بیمه ای مطلوب تر هستند.

دونالد ترامپ جونیور معاون اجرایی سازمان ترامپ و یکی از متهمان این پرونده، نخستین فرزند ترامپ است که در دادگاه حاضر شد و شهادت داد.

حدود یک ماه پیش نیز اریک ترامپ فرزند دوم دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، در دومین روز جلسه استماع اظهارات شاهدان پرونده رسیدگی به اتهامات مالی پدرش، اظهار کرد که برای تایید اسناد مالی به حسابداران و وکلا اعتماد کرده است.

وی در دومین روز حضور شاهدان پرونده اغراق در بیان ارزش و دارایی های املاک و شرکت های دونالد ترامپ برای دریافت شرایط بیمه‌ای و وام های مطلوب تر، با مدارکی مواجه شد که نشان می داد وی صحت اظهارات مالی پدرش هنگام تضمین دریافت وام برای برخی املاک از جمله باشگاه گلف ملی ترامپ در فلوریدا را، تایید و امضا کرده است.

براساس این گزارش، آندرو آمر وکیل ایالتی در این جلسه ایمیلی را نشان داد که در آن اریک درباره طبقه بندی کردن عمارت پدرش در فلوریدا موسوم به مارالاگو به عنوان اقامتگاه خصوصی صحبت کرده است. این اقدام باعث افزوده شدن ارزش این ملک شده و بیشتر از آنکه مکانی برای پذیرایی از مهمانان و رویدادهای اجتماعی باشد، ملکی خصوصی خواهد بود.

اما اریک ترامپ در این جلسه با تاکید بر اینکه او برای تایید این اسناد و ارتباطات مالی به وکلا و حسابداران اعتماد کرده، تصریح کرد من به یکی از بزرگترین شرکت های حسابداری در کشور و یک تیم حقوقی قوی اطمینان کردم و زمانی که آنها به من اطمینان می دادند که اظهارات خاصی درست است، من با خوشحالی آنها را امضا می کردم.

این در حالی است که لتیتا جیمز دادستان کل نیویورک برای صدور جریمه 250 میلیون دلاری و ممنوعیت دائمی فعالیت های تمام سه شرکت متعلق به ترامپ و برخی محدودیت های دیگر تحت فشار قرار دارد.

دونالد ترامپ انجام هرگونه کار نادرست را رد و دادستان جیمز و قاضی آنگورون را به سیاسی کاری در بیان نظرات گسترده و شخصی به صورت آنلاین متهم کرد.

این دادگاه یکی از چالش های قانونی متعدد پیش روی ترامپ است در حالی که براساس نتایج تازه ترین نظرسنجی ها او نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای رقابت احتمالی با جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها برای ورود به کاخ سفید است.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را در و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها