اختلاف بایدن و نتانیاهو علنی شده است

کد خبر: 1261808

رسانه‌های اسراییلی اعلام کردند که اظهارات بایدن اختلاف بین او و نتانیاهو را آشکار کرد.

اختلاف بایدن و نتانیاهو علنی شده است

 رسانه‌های اسراییلی تاکید کردند که اظهارات بایدن درباره نتانیاهو قبلاً به صورت غیرعلنی در کاخ سفید بیان می‌شد، اما اکنون به صورت علنی بیان شده که این اختلافات بین او و نتانیاهو را آشکار می‌سازد.

به گزارش مهر، این رسانه‌ها بیان کردند که در نهایت شاهد تنش و بحران در روابط بایدن و نتانیاهو خواهیم بود.

در همین حال، روزنامه نیویورک تایمز نیز اشاره کرد که شکاف و اختلافات بین آمریکا و رژیم صهیونیستی با اظهارات اخیربایدن کاملاً علنی شد.

این روزنامه تاکید کرد که اظهارات اخیر بایدن بی‌سابقه‌ترین تغییر لحن دولت آمریکا در مورد اسراییل از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر است.

گفتنی است که بایدن در اظهاراتی خواستار تغییر کابینه نتانیاهو شده و او را تندروترین دولت تاریخ رژیم صهیونیستی خوانده و گفته با وجود اینکه نتانیاهو دوست خوب اوست، اما باید تغییر کند. جو بایدن رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: نتانیاهو (نخست وزیر اشغالگران قدس) باید کابینه خود را تغییر دهد.

رییس جمهور آمریکا در این خصوص ادامه داد: تل آویو به دلیل بمباران‌های کور در حال از دست دادن حمایت‌های خود است. نتانیاهو باید کابینه خود را تقویت کرده و تغییر دهد تا راه حلی بلندمدت برای مناقشه اسراییل و فلسطین پیدا کند.

جو بایدن ادامه داد: برای آزادی بیش از ۱۰۰ اسیر ساعت‌ها با قطری‌ها و مصری‌ها صحبت کردم. امنیت یهودیان به معنای واقعی کلمه در خطر است.

وی اضافه کرد: کابینه کنونی، افراطی‌ترین کابینه (از زمان تأسیس این رژیم جعلی) است و راه حل دو دولتی را نمی‌خواهد. نتانیاهو نمی‌تواند در آینده به تشکیل دولت فلسطین نه بگوید.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، بایدن در گفتگو با حامیان مالی دموکرات‌ها در واشنگتن گفت که نخست وزیر نتانیاهو «تصمیم سختی برای اتخاذ» دارد.

رییس جمهور آمریکا گفت: این محافظه کارترین کابینه در اسراییل است. تل آویو راه حل دو دولتی را نمی‌خواهد.

از سوی دیگر، اسامه حمدان عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس اعلام کرد که حمله رژیم صهیونیستی به غزه تمامی عناصر حیاتی غزه را هدف قرار می‌دهد.

حمدان تاکید کرد: کودکان هدف اصلی رژیم صهیونیستی هستند. غرب باید از این رژیم اعلام برائت کند. دشمن صهیونیستی در ۲ روز گذشته ۲۵ جنایت را مرتکب شده است.

وی افزود: اشغالگران تلاش می‌کنند با نمایش تصاویر جعلی و توهم‌آمیز با زیان‌های خود مقابله کنند. دشمن در تحقق هرگونه موفقیت نظامی یا سیاسی ناکام بوده است. مجدداً بر موضع ملتمان در مخالفت با نقشه کوچاندن فلسطینیان تاکید می‌کنیم.

حمدان ادامه داد: از آن دسته از برادران عربمان که در مقابله با نقشه کوچاندن ملت ما در کنار ما ایستادند تشکر می‌کنیم. اشغالگران نخواهند توانست هیچ‌یک از اسیران نزد ما را زنده آزاد کنند.

وی افزود: نتانیاهو هیچ هدفی را در غزه محقق نخواهد کرد. تاکید می‌کنیم که تنها پس از توقف حمله دشمن صهیونیست به نوار غزه مذاکره در خصوص تبادل اسیران انجام خواهد شد.

حمدان گفت: گردان‌های قسام بینی دشمن را به خاک مالیدند. رژیم صهیونیستی به پایان خود نزدیک شده است. تاکید می‌کنیم تا زمانی که ملت ما امنیت نداشته باشد اشغالگران روی امنیت را نخواهند دید.

وی افزود: بازداشت گروهی از آوارگان در مدرسه‌های آن روا جنایتی مشابه جنایت‌های نازی‌ها در حق یهودیان و نقض قانون در زندان ابوغریب است. فرانسه و اروپا باید در جانبداری از دشمن صهیونیست تجدید نظر کنند.

روزنامه جوان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها