شهادت ۲ خبرنگار دیگر در غزه

کد خبر: 1262009

منابع رسانه‌ای چهارشنبه شب از شهادت دو خبرنگار دیگر در نوار غزه خبر دادند.

شهادت ۲ خبرنگار دیگر در غزه

خبرگزاری «سما» در این باره اعلام کرد که «احمد ابو عبسه» و «حنان عیاد» دو خبرنگار فلسطینی درپی بمباران امروز در نوار غزه به شهادت رسیدند.

این خبرگزاری اعلام کرد که با شهادت این دو خبرنگار، شهدای رسانه از ابتدای تجاوزات به نوار غزه تا کنون به ۸۹ شهید افزایش یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی با هدف تحریف حقایق، جلوگیری از انتشار قرائت فلسطینی ها از حوادث و رسیدن اخبار جنگ به افکار عمومی منطقه و جهان و ارعاب روزنامه نگاران در صحنه جنگ و وادار کردن آنها به سکوت، از ابتدای تجاوز وحشیانه به نوار غزه تاکنون ۸۹ روزنامه نگار زن و مرد را به شهادت رسانده است.

اما روزنامه نگاران فلسطینی با شجاعت و جرأت قهرمانانه به طور بی سابقه در زمینه رسوا کردن جنایات اشغالگران علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان مشارکت داشته اند.

دفتر اطلاع رسانی فلسطین در غزه روز گذشته اعلام کرد: رژیم صهیونیستی در چارچوب تلاش همیشگی اش برای مقابله با روزنامه نگاران فلسطینی در جریان جنگ اخیر، اقدام به بازداشت شش خبرنگار با هویت مشخص کرده که این اقدام نقض آشکار و واضح همه قوانین و معاهدات بین المللی در زمینه اعطای مصونیت به روزنامه نگاران برای پوشش میدانی حوادث است.

دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین در غزه ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه روزنامه نگاران فلسطینی اعم از ترور، بازداشت یا حمله به آنها توسط اشغالگران، از تمام سندیکاها، سازمان ها، مراکز رسانه ای و اطلاع رسانی و بین المللی و منطقه ای و عربی خواست جنایات رژیم صهیونیستی علیه روزنامه نگاران فلسطینی را محکوم کرده و این رژیم را برای آزادی خبرنگاران بازداشت شده که در زیر شکنجه های جسمی و روحی اشغالگران هستند، تحت فشار قرار دهند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها