اخبار غزه | آمار شهدای غزه

کد خبر: 1262138

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفت: از هفتم اکتبر(۱۵ مهرماه) ۱۸ هزار و ۷۸۷ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه به شهادت رسیدند.

اخبار غزه | آمار شهدای غزه

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفت: از هفتم اکتبر(۱۵ مهرماه) ۱۸ هزار و ۷۸۷ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی شهاب، «اشرف الدره» در نشست خبری افزود: در این مدت ۵۰ هزار و ۸۹۷ نفر نیز زخمی شدند.

وی اضافه کرد: در چند ساعت گذشته شاهد ۱۸ کشتار و قتل عام از سوی رژیم صهیونیستی در سراسر نوارغزه بودیم و تاکنون ۱۷۹ شهید و ۳۰۳ زخمی به بیمارستان ها منتقل شده اند.

القدره تصریح کرد: اشغالگران اسرائیلی، بیمارستان «کمال عدوان» را به پادگان نظامی تبدیل کرده و با تهدید خواستار تخلیه زخمی ها و بیماران و انتقال آن ها به مجتمع درمانی «الشفا» هستند.

وی اظهارداشت: جان ۱۲ کودک موجود در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان به خاطر نبود شیر و دستگاه های پزشکی در خطر است.

سخنگوی وزارت بهداشت در غزه گفت: نظامیان اشغالگر ۷۰ عضو کادر پزشکی و مجروح و از جمله دکتر احمد الکحلوت رئیس بیمارستان را بازداشت کرده اند.

القدره اضافه کرد: تاکنون ۳۰۰ کار پزشکی در تجاوز رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده و ۱۰۲ آمبولانس از بین رفته است.

وی افزود: نظامیان رژیم صهیونیستی ۱۳۸ زیرساخت بهداشتی درمانی را هدف قرارداده و ۲۲ بیمارستان و ۵۲ مرکز بهداشتی را از چرخه خدمات رسانی خارج کرده اند.

القدره تصریح کرد: عملیات خروج بیماران و زخمی ها از نوار غزه تاکنون بی نتیجه مانده است و این امر به جان باختن شمار بیشتری از زخمی ها منجر می شود.

وی گفت: اوضاع بهداشتی در مراکز اسکان موقت غیرقابل تحمل است و نگران جان باختن ده ها هزار نفر براثر شیوع وبا و بیماری های واگیردار و سوء تغذیه هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه بیان کرد: از نهادهای بین المللی می خواهیم که نیازهای اولیه و حیاتی و بهداشتی مراکز اسکان برای بیش از ۷۰۰ هزار کودک، ۵۰ هزار زن باردار و ۳۵۰ بیمار مبتلا به بیماری های مزمن و هزار و ۱۰۰ بیمار دیالیزی و هزاران مجروح فراهم کنند.

القدره افزود: از نهادهای بین المللی می خواهیم به طور فوری نیازهای دارویی و سوخت برای فعالیت مجتمع بهداشتی درمانی «الشفا» به عنوان تنها مرکز بهداشتی فعال برای مجروحان، بیماران، کودکان و زایمان تامین کنند./ایرنا

۱۳ فلسطینی در خان‌یونس شهید شدند

منابع خبری از شهادت ۱۳ شهروند فلسطینی در شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه خبر دادند.

به گزارش امروز پنجشنبه ایرنا به نقل از فلسطین الیوم، خبرنگار شبکه الجزیره بعد از ظهر امروز اعلام کرد: در گلوله باران توپخانه ای مرکز شهر خانیونس، ۱۳ شهروند فلسطینی شهید و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر اورپا –مدیترانه اعلام کرد: بیش از ۱۲۰ گور دسته جمعی در مناطق مختلف نوار غزه برای دفن شهدای حملات رژیم صهیونیستی شناسایی شده است.

این مرکز بین المللی اعلام کرد: فلسطینیان نوار غزه گورهای دسته جمعی را در مناطق مسکونی، حیات منازل، کنار جاده‌ها، سالن‌های ورزشی ایجاد کرده‌اند چرا که دسترسی به گورستان‌های رسمی برای آنها امکان پذیر نبوده است.

این سازمان افزود: بیش از ۱۲۰ گور دسته جمعی را شناسایی نموده که ۳ نفر یا بیشتر از اعضای یک خانواده در آنها دفن شده‌اند.

از سوی دیگر رئیس سازمان امداد رسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد: توانایی این آژانس برای کمک رسانی در نوار غزه رو به پایان و نابودی است چرا که حملات اسرائیل همچنان ادامه داشته و طی آن بیش از ۱۳۰ نفر از کارکنان ما در این منطقه کشته شده‌اند.

ظهر امروز نیز خبرنگار شبکه المیادین گزارش داده بود که ۱۰۰ فلسطینی در پنج ساعت اخیر در مناطق مختلف نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها