واشنگتن در حال بررسی حمله مستقیم به حوثی‌ها در یمن

کد خبر: 1262498

تارنمای آمریکایی "سمافور" در گزارشی ادعا کرد که واشنگتن در پاسخ به افزایش حملات به کشتی‌های کشتیرانی تجاری در دریای سرخ در حال بررسی حمله مستقیم به حوثی‌های (انصارالله) یمن است.

واشنگتن در حال بررسی حمله مستقیم به حوثی‌ها در یمن

تارنمای آمریکایی "سمافور" در گزارشی ادعا کرد که واشنگتن در پاسخ به افزایش حملات به کشتی‌های کشتیرانی تجاری در دریای سرخ در حال بررسی حمله مستقیم به حوثی‌های (انصارالله) یمن است.

به گزارش شنبه شب از "سمافور"مقامات دولت آمریکا به این رسانه اعلام کرده‌اند که درحال بررسی ارزش راهبردی هدف قرار دادن حوثی‌ها و دامن زدن به یک درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه هستند.

آمریکا به بهانه‌های مختلف به گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه حمله کرده و ادعا کرده که این اقدامات را در پاسخ به حملات به پایگاه‌های آمریکایی در این کشورها انجام داده است.

کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا مستقر در منطقه همچنین بارها از جمله اوایل روز شنبه ، پهپاد و موشک‌هایی که به ادعای آن‌ها از یمن پرتاب شده بودند، هدف قرار داده‌اند.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که در مقابله با تهدیدات علیه نیروهای آمریکایی تردید نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا, پایگاه‌های نظامی آمریکا در میدان‌های نفتی و گازی کونیکو و العمر در حومه شمالی و شمال شرقی دیرالزور سوریه روز شنبه مورد حمله پهپادهای انتحاری قرار گرفت.

پایگاه نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو شامگاه شنبه مورد حمله پهپادی قرار گرفت و صدای چند انفجار از داخل این پایگاه آمریکایی شنیده شد.

پس از آن نیروهای آمریکایی در منطقه به حالت آماده باش درآمدند و صدای توپ‌های ضد هوایی شنیده شد و هواپیماهای آمریکایی در آسمان منطقه به پرواز درآمدند.

پایگاه نظامیان آمریکا در میدان نفتی العمر در حومه شمال شرقی دیرالزور نیز همزمان مورد حمله پهپادها قرار گرفت و این پهپادها بطور مستقیم به هدفشان در داخل این میدان اصابت کردند.

به دنبال این حمله بالگردها و جنگنده‌های آمریکایی در آسمان منطقه، اقدام به گشت زنی کردند.

«جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در پی استیصال دولت جو بایدن در برابر حملات نیروهای مسلح یمنی علیه کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ به تلافی بمباران غزه از سوی رژیم اسرائیل اعلام کرد: به دلیل حملات حوثی‌ها (انصارالله یمن) تردد کشتی‌های تجاری در دریای سرخ بسیار پرمخاطره شده است.

به گزارش شبکه المسیره، سرتیپ محمد القادری، فرمانده دفاع ساحلی نیروهای مسلح دولت نجات ملی یمن جمعه شب گفت که در صورت ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه مرحله سومی وجود دارد که خیلی برای این رژیم سخت خواهد بود.

ژنرال چارلز کیو براون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و فیاض الرویلی رئیس ستاد کل ارتش عربستان سعودی نیز درباره آخرین تحولات منطقه از جمله تهدید علیه نیروهای آمریکایی در سراسر خاورمیانه و وضعیت غزه گفتگوی تلفنی کرده‌اند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز هفته گذشته در تماسی با خالد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان سعودی، مدعی «نقش خطرناک ایران در مشاوره، تسلیح و آموزش حوثی‌ها (انصارالله) » شد. او همچنین گفت که در مورد تمایل واشنگتن برای همکاری با "شرکای همفکر برای ایمن کردن مسیر کشتیرانی جهانی" گفتگو کرده است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها