آمریکا مدعی انهدام ۱۴ پهپاد بر فراز دریای سرخ شد

کد خبر: 1262499

آمریکا ادعا کرد که یک ناو جنگی آن روز شنبه ۱۴ پهپاد مشکوک را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرده است.

آمریکا مدعی انهدام ۱۴ پهپاد بر فراز دریای سرخ شد

آمریکا ادعا کرد که یک ناو جنگی آن روز شنبه ۱۴ پهپاد مشکوک را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرده است.

به گزارش شنبه شب ایرنا از "تایم"فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد ناوشکن یو اس اس کارنی «با موفقیت با ۱۴ پهپاد» که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها (انصارالله) در یمن پرتاب شده بود را هدف قرار داد.

این مرکز در پیامی در حساب خود در رسانه ایکس نوشت: پهپادها "بدون هیچ آسیبی به کشتی‌ها در منطقه سرنگون شده‌اند و گزارشی از جراحات احتمالی منتشر نشده است."

در همین حال وزیر دفاع انگلیس روز شنبه ادعا کرد، ناوی که این کشور اخیراً به منطقه غرب آسیا اعزام کرده، یک فروند پهپاد مشکوک را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرده است.

به گزارش ایرنا, گرنت شپس با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس مدعی شد: دیشب ناو اچ‌ام‌اس دایموند، یک پهپاد تهاجمی مشکوک که کشتی‌های تجاری را در دریای سرخ هدف قرار می‌داد، سرنگون کرد.

وی مدعی شد که این پهپاد توسط موشک «وان‌سی‌وایپر» منهدم شد. وزیر دفاع انگلیس سپس ادعا کرد که ناو اچ‌ام‌اس دایموند، «به‌تازگی وارد منطقه شده تا تلاش‌های بین‌المللی را برای حفظ امنیت دریایی تقویت کند.»

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروی دریایی یمن پیشتر هشدار داده بود که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن صهیونیست را تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهد داد.

نیروهای مسلح یمن پیش‌تر نیز اعلام کرده بود در پاسخ به اقدام نظامی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هر کشتی رژیم صهیونیستی را که در دسترس باشد، هدف قرار خواهد داد.

علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن دیروز تأکید کرد که عملیات بزرگ، تاثیرگذار و راهبردی یمن برای ضربه زدن به (رژیم) اسرائیل و حمایت از فلسطین تا پیروزی و نابودی این رژیم اشغالگر ادامه خواهد داشت.

القحوم افزود: آنچه دریانوردی بین‌المللی را تهدید می‌کند، حضور شدید نظامی آمریکا، (رژیم) اسرائیل و غرب در باب المندب و دریای سرخ است.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله اضافه کرد، حضور نظامی آمریکا، (رژیم) اسرائیل و غرب بر تحمیل هژمونی غرب بر خطوط دریایی مهم و استراتژیک بین‌المللی تمرکز دارد.

وی افزود: هرکسی که از (رژیم) اسرائیل حمایت کند باید ضربات را متحمل شود و ما از هیچ تلاش و امکاناتی برای حمایت از فلسطین و غزه دریغ نخواهیم کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه کرده که در اثر این جنایت ضدانسانی تاکنون بیش از ۱۸ هزار شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و نزدیک به ۵۰ هزار نفر نیز زخمی شده‌اند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها