قانونگذار اروپایی: در قتل‌عام هزاران کودک فلسطینی همدست اسرائیل هستیم

کد خبر: 1262533

نماینده بلژیکی پارلمان اروپا در اظهارات سه‌شنبه خود در این نهاد، اتحادیه اروپا را به دلیل حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی و ارسال تسلیحات برای این رژیم، همدست اسرائیل در قتل‌عام بیش از 7700 کودک فلسطینی در غزه دانست.

 قانونگذار اروپایی: در قتل‌عام هزاران کودک فلسطینی همدست اسرائیل هستیم

«امیدوارم روزی بتوانید بدون شرمندگی به صورت‌های خود در آینه نگاه کنید» نماینده پارلمان اروپا از حزب کارگر بلژیک مارک بوتنگا این اظهارات را در انتقاد از حمایت اتحادیه اروپا از جنایات اسرائیل در غزه بیان کرد.

او با بیان این که «بیش از هفت هزار و ۷۰۰ کودک فلسطینی تاکنون به دست اسرائیل قتل‌عام شده‌اند»، ارزیابی یونیسف درباره جنگ غزه را تایید کرد که گفته «این جنگی است که علیه کودکان در جریان است». بوتنگا به استانداردهای دوگانه غرب هم تاخت و گفت همین اتفاق را در اوکراین «نسل‌کشی» می‌خواندید.

از آغاز حملات اسرائیل علیه فلسطینیان غزه که تا امروز بیش از ۱۹ هزار شهید برجا گذاشته که ۷۰ درصد آن‌ها زنان و کودکان هستند، سران اتحادیه اروپا همسو با آمریکا به بهانه آنچه «حق دفاع اسرائیل» می‌خوانند، از اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت و با آتش‌بس مخالفت کرده‌اند؛ حمایتی که بارها داد نماینده ایرلندی پارلمان اروپا میک والاس را هم درآورده و گفته اسرائیل بدون حمایت آمریکا نمی‌توانست در غزه نسل‌کشی کند.

بوتنگا هم در سخنان خود خطاب به همکارانش هشدار داد کسانی که امروز از رژیم اسرائیل دفاع می‌کنند، خود را به نشنیدن زده‌اند «زیرا خود اسرائیلی‌ها گفته‌اند این جنگی علیه کل جمعیت غزه است و آن‌ها می‌خواهند و دو میلیون ساکن غزه را بیرون کنند». او اتحادیه اروپا را به دلیل ارسال تسلیحات به اسرائیل که برای گرفتن جان غیرنظامیان مورد استفاده قرار می‌گیرد، همدست همه این جنایات خواند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها