برگزاری ۳۰ امین کمیته مشورتی ایران و ژاپن

کد خبر: 1263059

سی امین کمیته مشورتی ایران و ژاپن امروز با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور در توکیو برگزار شد.

 برگزاری ۳۰ امین کمیته مشورتی ایران و ژاپن

سی امین کمیته مشورتی ایران و ژاپن امروز با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور در توکیو برگزار شد.

مروز 30 امین جلسه کمیته مشورتی ایران و ژاپن با حضور علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و فوناکوشی، معاون ارشد سیاسی وزیر خارجه ژاپن در توکیو برگزار شد.

طبق اعلام سفارت ایران، مقامات دو کشور در این نشست در مورد روابط دوجانبه و برخی از موضوعات مورد علاقه مشترک در سطح منطقه‌ای گفتگو کردند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان پس از سفر به پکن دوشنبه وارد توکیو شد و امروز پس از رایزنی با مقامات ژاپنی، توکیو را ترک کرد.

باقری در این سفر با خانم کامیکاوا وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد. در این دیدار آخرین وضعیت روابط دوجانبه، موضوعات منطقه‌ای و بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

کامیکاوا ضمن استقبال از سفر ایشان، بر اهمیت برگزاری نشست معاونین وزرای خارجه به منظور ارتقاء مناسبات دوستانه دو کشور تاکید کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن اشاره بر اهمیت روابط دوستانه و تاریخی دو کشور، بر ضرورت تلاش مضاعف به منظور ارتقاء مناسبات دوجانبه بویژه در بعد اقتصادی و نیز همکاری و تبادل نظر در قبال تحولات بین المللی و منطقه‌ای تاکید کرد.

باقری خواستار پایان دادن فوری به جنایات جنگی و نسل کشی رژیم صهیونسیتی در غزه شد و اظهار داشت: از جامعه بین‌الملل و از جمله ژاپن انتظار می‌رود در این زمینه و نیز ارائه فوری کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تلاش و اقدامات بیشتری را انجام دهند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه  همچنین یادآور شد که آواره کردن مردم غزه در داخل این سرزمین و به خارج از آن مصداق پاکسازی نژادی است و باید فورا متوقف شود.

وزیر خارجه ژاپن نیز بر ضرورت ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به غزه تاکید کرد و خوستار همکاری آحاد جامعه بین المللی برای توقف بحران و جلوگیری از گسترش آن گردید./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها