نهادهای اطلاعاتی آمریکا: نفوذ حماس افزایش یافته است

کد خبر: 1263510

شبکه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی اعلام کرد: تعداد زیادی از تحلیل‌های جدید توسط آژانس‌ها و نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشان می دهند که اعتبار و نفوذ حماس در دو ماه پس از حمله ۷ اکتبر و آغاز جنگ با اسرائیل، در خاورمیانه و فراتر از آن به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا: نفوذ حماس افزایش یافته است

شبکه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی اعلام کرد:  تعداد زیادی از تحلیل‌های جدید توسط آژانس‌ها و نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشان می دهند که اعتبار و نفوذ حماس در دو ماه پس از حمله  ۷ اکتبر و آغاز جنگ با اسرائیل، در خاورمیانه و فراتر از آن به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

در گزارش سی ان ان که روز پنجشنبه به وقت محلی منتشر شد، آمده است: در حالی که حملات هوایی مکرر اسرائیل هزاران غیرنظامی را در داخل غزه شهید کرده است، حماس توانسته خود را به عنوان تنها گروه مسلحی معرفی کند که در مقابل یک ظالم بی رحم که زنان و کودکان را می کشد، مبارزه می کند.

مقامات آگاه آمریکایی اعلام‌ کردند که حماس با موفقیت، خود را در برخی از بخش‌های جهان عرب و اسلام به‌عنوان مدافع آرمان فلسطین و یک مبارز مؤثر علیه اسرائیل معرفی کرده است.

سی ان ان ادامه داد: نفوذ فزاینده حماس در پی حمله ماه اکتبر آن به اسرائیل است که حدود یک هزار و ۲۰۰ اسرائیلی را کشت. در این میان، آمریکا قاطعانه از حق اسرائیل برای دفاع از خود، از جمله حملات این رژیم به بهانه از بین بردن کامل حماس، دفاع کرده است.

این رسانه آمریکایی ادامه داد: از دیدگاه حماس، حمله ۷ اکتبر به جنوب اسرائیل یک موفقیت عملیاتی خیره کننده بود.

این تحلیل نهادهای اطلاعاتی آمریکا در حالی است که رژیم اسرائیل در پی تلافی عملیات طوفان الاقصی در پی نابودی حماس بوده و مقامات دولت جو بایدن نیز آشکارا از این هدف تل آویو حمایت می کنند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده است که شمار شهدای حملات ارتش رژیم اسرائیل از ۱۵ مهر (هفتم اکتبر) به نوار غزه تاکنون به ۱۹ هزار و ۶۶۷ نفر رسیده و شمار زخمی‌ها نیز به ۵۲ هزار و ۵۸۶ نفر افزایش یافته است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها