حیرت یدیعوت آحارونوت از تعداد تونل‌ها در غزه

کد خبر: 1263782

یک روزنامه صهیونیستی روز شنبه در گزارشی نوشت که تعداد تونل‌های گروه‌های مقاومت در نوار غزه 600 درصد بیش از ارزیابی‌های اولیه است.

حیرت یدیعوت آحارونوت از تعداد تونل‌ها در غزه

 پایگاه خبری «یدیعوت آحارونوت» روز شنبه در گزارشی نوشت که سران ارتش اسرائیل معتقدند که امکان تحقق اهداف جنگ وجود دارد اما این موضوع نیازمند چند ماه جنگ و تلفات است.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه گزارش خود نوشت: «تعداد تونل‌ها در غزه 500 تا 600 درصد بیش از ارزیابی‌های ارتش اسرائیل است».

ارتش رژیم صهیونیستی چند روز پیش ادعا کرد که بزرگترین تونل حماس در نوار غزه را کشف کرده است که بیش از چهار کیلومتر امتداد دارند و با گذرگاه مرزی Erez تنها ۴۰۰ متر فاصله دارد. عکاس خبرگزاری فرانسه، نیز گزارش داد که بزرگی این تونل به اندازه‌ای است که یک خودروی کوچک نیز می‌تواند در داخل آن حرکت کنند.

پس از آن رسانه‌های صهیونیستی به شدت در حال مانور دادن بر روی کشف این تونل هستند، تحلیلگران و ناظران سیاسی می‌گویند که این تنها یک نمایش تبلیغاتی و تلاش برای دستاوردسازی تل‌آویو است زیرا رسانه‌های غربی و صهیونیستی تا پیش از این از وجود ۵۰۰ کیلومتر تونل در غزه سخن می‌گفتند حال رژیم صهیونیستی پس از ۷۰ روز موفق شده یک تونل به طول ۴ کیلومتر را کشف کند.

پس از کشف این تونل، گردان‌های القسام در پیامی ویدئویی اعلام کرد: «دیر رسیدید...ماموریت انجام شد».

ویدئوی جدید شاخه نظامی حماس در واکنش به کشف این تونل‌ حماس در نزدیک مرز با فلسطین اشغالی تا پایگاه نظامی ایرز،  منتشر شد. تونلی که رزمندگان القسام از آن در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) استفاده کردند و غافلگیری بی‌سابقه‌ای را برای تل‌آویو رقم زدند. حال حماس از اهمیت کشف این تونل آن هم پس از گذشت ۷۲ روز از عملیات طوفان الاقصی، می‌کاهد و می‌گوید کار مقاومت با این تونل تمام شده بود./فارس

 ارتش صهیونیست‌ها از کشته شدن 5 نظامی در غزه خبر داد

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه خبر داد که پنج نفر از نظامیان و افسران ارتش این رژیم طی درگیری‌های امروز در شمال و جنوب غزه کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه خبر داد که پنج نفر از نظامیان و افسران ارتش طی درگیری‌های امروز در شمال و جنوب غزه کشته شدند.

پیشتر نیز ارتش اسرائیل اذعان کرده بود که طی 24 ساعت گذشته، در نبرد در محورهای مختلف نوار غزه، حداقل 44 زخمی داده که حال 10 نفرشان وخیم است.

«کتائب القسام» شاخه نظامی حماس، ظهر امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای از انهدام تانک‌های اسرائیلی خبر داد.

کتائب القسام اعلام کرد رژیم صهیونیستی اخیرا با استفاده از ۲ موشک دو تنی خانه‌های مسکونی غیرنظامیان فلسطینی را هدف قرار داد که این موشک‌ها عمل نکردند و منفجر نشدند.

شاخه نظامی حماس اضافه کرد نیروهای مقاومت این موشک‌ها را در مسیر پیشروی ماشین‌آلات اشغالگران در منطقه «جبالیا البلد» قرار دادند و به محض رسیدن خودروها و تانک‌های اسرائیلی به محل، موشک‌ها را منفجر کردند.

براساس این بیانیه، ۵ تانک اسرائیلی در این عملیات منهدم شده است و تمام سرنشینان تانک‌ها یا مجروح و یا کشته شدند.

کتائب القسام همچنین امروز اعلام کرد یک از نیروهای مقاومت توانسته ۴ نظامی اسرائیلی را از فاصله صفر در محله «القصاصیب» در اردوگاه جبالیا از پا آورد.

مقاومت فلسطین همچنین اعلام کرد در منطقه «جحر الدیک» در مرکز نوار غزه ورودی یک تونل را هنگام ورود نیروهای اسرائیلی منفجر کرده و نیروهای کمکی را  نیز که برای نجات این نظامیان به تونل آمده بودند، با خمپاره‌های سنگین هدف قرار داده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها