نتانیاهو به بایدن: به جنگ در غزه ادامه می‌دهیم

کد خبر: 1263798

نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با بایدن تاکید کرد که این رژیم به جنگ در غزه تا تحقق تمامی اهدافش ادامه خواهد داد.

نتانیاهو به بایدن: به جنگ در غزه ادامه می‌دهیم

 کاخ سفید شامگاه شنبه از تماس تلفنی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به این تماس تلفنی اعلام کرد که نتانیاهو به بایدن تاکید کرد که اسرائیل به جنگ تا تحقق تمام اهدافش ادامه خواهد داد.

نتانیاهو در این گفت‌وگو از بایدن به دلیل موضع کشورش در شورای امنیت سازمان ملل در حمایت از اسرائیل قدردانی کرد.

از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روز ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) دولت آمریکا حمایت تمام‌قد و بی‌چون و چرای خودش را از عملیات‌های این رژیم در غزه اعلام کرده است.

دولت آمریکا تا کنون با تکرار روایت صهیونیست‌ها چندین قطعنامه را که خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه بوده وتو کرده است.

دولت جو بایدن در هفته‌های آغاز جنگ در برابر درخواست‌های مستمر برای کمک به برقراری آتش‌بس در غزه گفته بود که کاخ سفید تنها از «وقفه‌های جنگی» در غزه حمایت می‌کند و طرفدار آتش‌بس که می‌تواند به نفع حماس تمام شود نیست.

این در حالی است که فعالان حقوق بشر و برخی از سیاستمداران حزب دموکرات بارها از بایدن خواسته‌اند اسرائیل را برای پایان عملیاتی که به کشته شدن هزاران غیرنظامی منجر شده تحت فشار قرار دهد.

سرانجام شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه قطعنامه‌ای برای افزایش کمک‌ها به غزه تصویب کرد.

آمریکا به این قطعنامه رأی ممتنع داد. روسیه دیگر کشوری بود که به این قطعنامه رأی ممتنع داد. ۱۳ عضو دیگر با قطعنامه موافقت کردند.

شبکه سی‌جی‌تی‌ان نوشته آمریکا درخواست روسیه برای گنجانده شدن بندی برای «توقف فوری و پایدار خصومت‌ها» در متن این قطعنامه را وتو کرده است.

تصویب این قطعنامه در حالی صورت گرفت که طی روزهای گذشته رأی‌گیری بر سر آن چهار بار به تعویق افتاده بود. سرانجام نماینده آمریکا امروز جمعه اعلام کرد آماده رأی‌ دادن به متن اصلاح‌شده جدید است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها