اخبار جنگ غزه | شمار شهدای رسانه در جنگ غزه به ۱۰۳ نفر رسید

کد خبر: 1263980

منابع محلی گزارش دادند که دو خبرنگار دیگر فلسطینی در جریان جنگ غزه به شهادت رسیده اند.

اخبار جنگ غزه | شمار شهدای رسانه در جنگ غزه به ۱۰۳ نفر رسید

به نقل از رسانه‌های فلسطینی، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که بر اثر بمباران منزل خانواده الزیتونیه در شهر غزه، محمد یونس الزیتونیه مهندس صداگذاری در رادیو الرای و محمد عبدالخالق العف عکاس این مؤسسه رسانه‌ای به شهادت رسیدند.

با شهادت این دو نفر، شمار شهدای اصحاب رسانه از آغاز جنگ در غزه به ۱۰۳ نفر افزایش یافت.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد شمار شهدای جنگ در غزه از هفتم اکتبر به ۲۰۲۴۲ نفر افزایش یافته است.

این وزارتخانه شمار مجروحان را هم ۵۴۰۳۶ نفر اعلام کرد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت غزه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۶ فلسطینی دیگر در حمله‌های ارتش اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسیده و ۳۸۴ نفر هم زخمی شدند.

 بازداشت 4659 فلسطینی در کرانه باختری از عملیات طوفان الاقصی

سازمان زندانیان فلسطین اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیل بیش از 4500 فلسطینی را از زمان عملیات طوفان الاقصی تا کنون به صورت غیر قانونی بازداشت کرده‌اند.

سازمان زندانیان و بازداشتیهای فلسطینی اعلام کرد که از عملیات طوفان الاقصی در روز هفتم اکتبر تا کنون نیروهای اشغالگر اسرائیل 4695 نفر را در کرانه باختری بازداشت کرده‌اند.

این سازمان با انتشار بیانیه‌ای در روز یک شنبه تاکید کرد که این آمار شامل فلسطینیهایی است که در خانه‌های خود و در ایستهای بازرسی نظامی و همچنین افرادی که توسط نظامیان اسرائیلی تحت فشار بازداشت شده و به گروگان گرفته شده‌اند می‌شود.

این بیانیه اضافه کرد که نیروهای اشغالگر صهیونیست به اعمال خشونت آمیز گسترده، حملات وحشیانه، بازجویی‌های میدانی و تهدید علیه زندانیان و خانواده هایشان ادامه می‌دهند.

علاوه بر این، گزارش‌هایی مبنی بر خرابکاری و تخریب منازل غیرنظامیان فلسطینی و مصادره اموال آنها گزارش شده است. دیده‌بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه نیز پیش از این طی بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم اسرائیل از آغاز عملیات طوفان الاقصی  تا کنون بیش از ۸ هزار فلسطینی از جمله حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ نفر را از نوار غزه به اسارت گرفته است.

وبگاه «الخلیج آنلاین» با انتشار بیانیه‌ مذکور نوشت که این مرکز فعال حقوق بشری خواستار تشکیل تیمی بین‌المللی برای بازدید از زندان‌هایی است که اسرائیلی‌ها در آن‌ها بازداشت‌شدگان فلسطینی را نگه می‌دارند.

در این بیانیه تاکید شده که تل‌آویو بازداشت اداری فلسطینیان را به شکل گسترده‌ای تشدید کرده و بر دامنه رفتارهای غیرانسانی علیه بازداشت‌شدگان افزوده است و تحقیقی در خصوص شکنجه و مرگ فلسطینیان حین بازداشت انجام نداده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها