روسیه اجساد ۶۶ نظامی اوکراینی را تحویل داد

کد خبر: 1264020

اجساد ۶۶ نظامی اوکراینی که در درگیری با ارتش روسیه جان خود را از دست داده بودند به کی‌یف بازگردانده شد.

روسیه اجساد ۶۶ نظامی اوکراینی را تحویل داد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ستاد هماهنگی درمان اسیران جنگی اوکراین امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اجساد ۶۶ نظامی این کشور که در درگیری با ارتش روسیه جان خود را از دست داده بودند به کی‌ یف بازگردانده شده است.

در بیانیه صادره از سوی این ستاد آمده است که اجساد ۶۶ نظامی اوکراینی که در منطقه تحت نظر روسیه جان باختند با حمایت کمیته بین‌ المللی صلیب سرخ بازگردانده شد.

این در حالیست که روسیه در ۲۰ نوامبر سال جاری میلادی، جسد ۹۴ سرباز را به اوکراین تحویل داده بود.

لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه سال گذشته (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند که این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شد.

 هشدار وزیر دفاع انگلیس نسبت به پیامدهای پیروزی روسیه بر اوکراین

وزیر دفاع انگلیس روز یکشنبه هشدار داد که پیروزی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در جنگ با اوکراین پیامدهای سختی برای غرب دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «ساندی تایمز» گفت که پیروزی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در جنگ با اوکراین «پیامدهای سختی» برای غرب دارد.

شاپس گفت: «اگر به پوتین اجازه دهیم با طولانی کردن جنگ پیروز شود، آنگاه عواقب آن را متحمل خواهیم شد و عواقب آن برای اروپا، انگلیس  و جهان بسیار شدید خواهد بود.»

روسیه و اوکراین پیش از جنگ چند دور مذاکرات را برای خروج از بحران برگزار کردند اما مذاکرات آنها نهایتا به بن‌بست خورد.

روسیه در فوریه ۲۰۲۲ بعد از تجربه چندین ماه پرتنش با ناتو به دنبال درخواست کمک جمهوری‌های منطقه دونباس در شرق اوکراین عملیات نظامی ویژه‌ای را با ماموریت غیرنظامی سازی و نازی‌زدایی این کشور آغاز کرد.

شاپس قبلا وزیر انرژی انگلیس بود و جایگزین « بن والاس» وزیر دفاع مستعفی انگلیس شد. وی افزود:«این می‌تواند پیامدهایی در اقیانوس‌های هند و آرام یا مکان‌های دیگر داشته باشد. بنابراین ما به معنای واقعی باید در این جنگ پیروز شویم.»

شاپس گفت:«هزینه‌های دفاعی در غرب، از جمله در  انگلیس  برای از بین بردن خطر تجدید حیات روسیه کافی نیست.»

انگلیس در سال گذشته ۲.۹ میلیارد دلار برای کمک‌های نظامی به اوکراین هزینه کرد. اروپایی‌ها پیش از عملیات روسیه در فوریه ۲۰۲۲ در اوکراین، با خصومت علیه روسیه و نادیده گرفتن مطالبات و منافع امنیتی مسکو زمینه ساز بروز جنگ در اوکراین شده و در جریان این عملیات نیز حمایتهای همه جانبه‌ای را از اوکراین به عمل آورده‌اند.

شاپس گفت که ارائه حمایت از اوکراین نوعی رویکرد خیریه نیست. او گفت: «می‌دانم که اغلب به آن هدیه می‌گویند... اما در واقع به نفع خود ما است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها