رسانه‌های عبری: آمریکا حاضر به ارسال آپاچی به اسرائیل نشد

کد خبر: 1264476

در راستای کاهش شدید محبوبیت جو بایدن که به دلیل حمایت همه جانبه‌اش از نسل کشی در نوار غزه به وقوع پیوسته برخی از رسانه‌های عبری زبان از مخالفت واشنگتن با ارسال بالگرد آپاچی سخن گفتند.

 رسانه‌های عبری: آمریکا حاضر به ارسال آپاچی به اسرائیل نشد

در راستای کاهش شدید محبوبیت جو بایدن که به دلیل حمایت همه جانبه‌اش از نسل کشی در نوار غزه به وقوع پیوسته برخی از رسانه‌های عبری زبان از مخالفت واشنگتن با ارسال بالگرد آپاچی سخن گفتند.

پایگاه عبری زبان وای نت وابسته به روزنامه یدیعوت آحارانوت ادعا کرد، با وجود آن که واشنگتن حاضر به ارسال بالگردهای آپاچی به اسرائیل نشده اما فشارها بر کاخ سفید برای ارسال این بالگردها جهت بکارگیری آنها در جنگ غزه اداه دارد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، بعد از 7 اکتبر ارتش اسرائیل رسما از آمریکا خواست تا بالگردهای تهاجمی از نوع آپاچی را در اختیارش قرار دهد که تا این لحظه این امر محقق نشده است.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که به اعتراف همین رسانه، حجم کمک‌های آمریکا به اسرائیل از 7 اکتبر تا به امروز بالاترین حجم کمک‌ها از زمان جنگ اکتبر 1973 بوده است.

به اعتراف این رسانه ایالات متحده از طریق 230 پرواز و 20 کشتی بیش از 10 هزار تن سلاح و مهمات برای اسرائیل ارسال کرده است.

این در حالی است که به گفته رسانه‌های اسرائیلی اکثر بمب‌های ویرانگر به کار رفته در نوار غزه از سوی آمریکا ارسال شده است.

وای نت در بخش دیگری از گزارش خود مدعی شد: ارتش اسرائیل فقط دو اسکادران از بالگردهای آپاچی در اختیار دارد که اسکادران‌های 190 و 113 هستند و عملیات خود را در طول شبانه روز علیه نوار غزه انجام می‌دهند.

مقر یکی از این دو اسکادران در فرودگاه رامون در جنوب (نوار غزه) است و دیگری در رمات دوید در شمال (نوار غزه) مستقر شده است، اما حجم ماموریت‌های این دو اسکادران بسیار زیاد و تل‌آویو خواهان استفاده از بالگردهای بیشتری است.

رسانه‌های عبری زبان همچنین فاش کردند، ارتش رژیم صهیونیستی برای ترمیم کمبود خلبان به دنبال فراخوانی خلبانان بازنشسته 54 و 55 ساله است این در حالی است که طبق عرف هوانوردی خلبانان جنگی نباید بالاتر از 51 سال سن داشته باشند.

در این بین پایگاه عبری زبان شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم خبر داد، در صورتی که اسرائیل نتواند از ادامه کمک‌های تسلیحاتی آمریکا اطمینان حاصل کند دچار بحران خواهد شد.

به نوشته این پایگاه خبری، یوآف گالانت وزیر جنگ اسرائیل در گفتگویی با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا مراتب نگرانی تل‌آویو را از تاخیر در ارسال کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل ابراز داشته و تاکید کرد به طور حتم این امر دلایل فراتر از فنی دارند.

به گفته این رسانه، معمولا وزیر جنگ باید با همتای آمریکایی خود گفتگو کند اما گالانت ترجیح داد تا با وزیر خارجه آمریکا در مورد کمک‌های واشنگتن به اسرائیل گفتگو کند، گرچه دفتر وزیر جنگ حاضر به اظهار نظر در این رابطه نشد.

با این حال منابع شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کردند که وی در ین گفتگو نسبت به تاخیر ارسال کمک‌های نظامی ابراز نگرانی کرده است.

 رسانه عبری: بیماری قارچی چندین نظامی را از غزه راهی بیمارستان کرد

رژیم صهیونیستی اعتراف کرد، یک نظامی این رژیم بر اثر ابتلا به نوعی بیماری قارچی در غزه جان خود را از دست داده است.

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی که امروز سه شنبه منتشر شد اعلام کرد، یک نظامی اسرائیل بر اثر ابتلا به نوعی بیماری قارچی کشته و بیش از 10 نفر دیگر نیز در بیمارستان بستری شدند.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در این رابطه اعلام کرد، افراد مبتلا مشکلاتی در دست و پا به بیمارستان منتقل شده و بعد از آزمایش مشخص شد آنها به نوعی قارچ مقاوم در مقابل درمان مبتلا شده‌اند.

پزشکان به این رسانه عبری زبان خبر دادند که تمام انواع درمان‌های ممکن را بر روی این نظامیان آزمایش کرده‌اند و حتی در این رابطه از متخصصان خارجی هم کمک گرفتند، اما قارچ مذکور تمامی بدن این نظامی را گرفته و باعث مرگ وی شد.

گفتنی است گالیا رحاب مدیر بخش بیماری‌های واگیر دار رژیم صهیونیستی چند روز پیش به روزنامه یدیعوت آحارانوت گفته بود، موارد زیادی از ابتلای نظامیان صهیونیست به قارچ‌ها و باکتری‌های غیر قابل درمان در غزه مبتلا شده‌اند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها