پیش‌بینی لاپید درباره سقوط کابینه نتانیاهو در سال ۲۰۲۴

کد خبر: 1264619

رهبر مخالفان در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی گفت که انتخابات پارلمانی ۲۰۲۴، ‌منجر به تغییر کابینه کنونی این رژیم خواهد شد که ریاست آن را بنیامین نتانیاهو برعهده دارد.

پیش‌بینی لاپید درباره سقوط کابینه نتانیاهو در سال ۲۰۲۴

رهبر مخالفان در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی گفت که انتخابات پارلمانی ۲۰۲۴، ‌منجر به تغییر کابینه کنونی این رژیم خواهد شد که ریاست آن را بنیامین نتانیاهو برعهده دارد.

«یائیر لاپید» رهبر ائتلاف مخالفان در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی، طی پیامی در ایکس(توئیتر سابق) نوشت: بعد از انتخابات، (رژیم) اسرائیل، سال ۲۰۲۵ را با کابینه ای متفاوت شروع می کند.

وی، کابینه بعدی رژیم صهیونیستی را "کابینه ای تاثیرگذار" دانست که اولویت های این رژیم را تغییر خواهد داد.

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در این پیام، این اظهارات را بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس آینده‌سنجی "کالکالیست" اعلام کرد.

نتایج یک نظرسنجی جدید منتشر شده توسط کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز نشان داد که در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام، حزب «اتحاد» به رهبری «بنی گانتس» با کسب ۳۷ کرسی از حزب «لیکود» به رهبری «بنیامین نتانیاهو»، با ۱۸ کرسی پیشی خواهد گرفت.

نظرسنجی کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین نشان می دهد که در صورت برگزاری انتخابات در ایام انجام این نظرسنجی، ائتلاف حاکم به رهبری نتانیاهو فقط خواهد توانست ۴۴ کرسی از کرسی های کنست را کسب کند، اما ائتلاف مخالفان حتی بدون حزب حدش-تعال، خواهد توانست ۷۱ کرسی را به خود اختصاص دهد.

عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین که کارشناسان از آن به عنوان یک شکست راهبردی و ترمیم ناپذیر یاد می کنند، حیات سیاسی نتانیاهو را دچار بحران کرد و پایان جنگ غزه را می توان پایان حیات سیاسی وی ارزیابی کرد.

رهبر ائتلاف مخالفان در کنست، در حالی از برگزاری انتخابات زودهنگام در سال ۲۰۲۴ سخن به میان آورده است که تنها یکسال از عمر کابینه فعلی گذشته است.

رژیم صهیونیستی در پنج سال گذشته، پنج کابینه را تجربه کرده است که حاکی از نبود ثبات سیاسی در این رژیم است. علاوه بر این، سراسر سرزمین های اشغالی در یکسال گذشته، شاهد ناآرامی های گسترده اجتماعی بود.

بسیاری از کارشناسان، رژیم صهیونیستی را بیش از هر زمان دیگری در مقابل تکانه های سیاسی و امنیتی آسیب پذیر می دانند و کوچکترین بحرانی می تواند به سرعت این رژیم را در معرض فروپاشی کامل قرار دهد./ایرنا

رسانه صهیونیستی:وعده‌های نتانیاهو و گالانت درباره غزه واقعی نیست/ دچار پوپولیسم غم انگیزی هستیم

یک رسانه صهیونیستی وعده های نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره اهداف جنگ علیه نوار غزه را واقعی ندانست و نوشت: مشکل در شکاف عمیق میان پیشبینی ها و انتظارات با واقعیت موجود است و گفتمان راهبردی در تل آویو کنار گذاشته شده و پوپولیسم غم انگیزی اصل شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، روزنامه «یدیعوت احارونوت» اعتراف کرد که حتی اگر ارتش رژیم صهیونیستی (به زعم خود) موفق به ترور یا بازداشت رهبران ارشد سیاسی و نظامی جنبش حماس در نوار غزه شود، این اقدام واقعیت موجود را تغییر نخواهد داد.

این روزنامه در این باره نوشت: حتی اگر یحیی السنوار (رئیس حماس) محمد الضیف (فرمانده گردان‌های القسام) یا مروان عیسی (معاون الضیف) هدف قرار گرفته یا بازداشت شوند، وضعیت تغییر نخواهد کرد.

این رسانه صهیونیستی افزود: مشکل (سران صهیونیست) در شکاف عمیق میان پیشبینی ها و انتظارات با واقعیت موجود است؛ طبیعتاً انتقال از مرحله «ب» (جنگ علیه غزه) به مرحله «ج» (این جنگ) مستلزم مقایسه بین اهداف در نظر گرفته شده و اهداف محقق شده است و بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر) و یوآو گالانت (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) در رسیدن به این لحظه با مشکل مواجه هستند.

یدیعوت آحارنوت ادامه داد: آنها (نتانیاهو و گالانت) انتظاراتی را در بین اسرائیلی‌ها و در میان نظامیان ایجاد کرده‌اند مبنی بر اینکه حماس نابود می‌شود و برای پوشاندن شکست‌ها در هفتم اکتبر وعده پیروزی داده‌اند و هر کدام به سبک خاص خود و با توقعات غیر واقعی همچنان همین کار را تکرار می‌کنند. اظهارات آنها نیز غیرواقعی است. گفتمان راهبردی که در مورد آن گفته شد کنار گذاشته شده و پوپولیسم اصل شده است؛ این یک وضعیت غم‌انگیز است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها