رئیس جمهور تونس: تمام فلسطین آزاد خواهد شد

کد خبر: 1264911

رئیس جمهور تونس گفت: مطمئن هستم که تمام فلسطین آزاد خواهد شد و مردم فلسطین در سرزمین خود و در کشور مستقل خود با پایتختی قدس شریف ساکن خواهند شد.


رئیس جمهور تونس: تمام فلسطین آزاد خواهد شد

رئیس جمهور تونس گفت: مطمئن هستم که تمام فلسطین آزاد خواهد شد و مردم فلسطین در سرزمین خود و در کشور مستقل خود با پایتختی قدس شریف ساکن خواهند شد.

قیس سعید، رئیس جمهور تونس در جلسه کابینه تونس افزود: ما مطمئن هستیم که جامعه انسانی کم کم از جامعه بین المللی سنتی، فاصله میگیرد و در دهه‌های آینده تمام جهان در این مسیر ادامه خواهند داد و بسیاری از مفاهیم تغییر خواهد کرد.

قیس سعید گفت: تظاهرات صدها هزار نفری در حمایت از فلسطین در همه کشورهای جهان و به ویژه در پایتخت‌های غربی نشان می‌دهد که جهان وارد مرحله جدیدی از تاریخ خود شده است و ارزش‌های اصیل انسانی بر سیاست‌هایی که به فاجعه‌ها، قحطی‌ها و جنگ‌ها منجر شده است، پیروز خواهد شد.

گزارشگر سازمان ملل: کاری که اسرائیل در غزه می‌کند، وحشی‌گری قرن حاضر است

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین تاکید کرد، کاری که رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها به ویژه مردم غزه می‌کند، وحشی‌گری قرن حاضر است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین گفت: کاری که اسرائیل با فلسطینی‌ها به ویژه مردم غزه می‌کند، وحشی‌گری قرن حاضر است. اسرائیل به بهانه از بین بردن حماس بیش از ۲۰ هزار فلسطینی در غزه را کشته است. آیا زندگی فلسطینی‌ها اهمیتی ندارد؟

وی تاکید کرد: سکوت غرب در قبال جنایت‌هایی که فلسطینی‌ها در معرض آن قرار می‌گیرد، به معنای همدستی است. هزار کودک بدون بیهوشی تحت عمل قطع عضو قرار گرفتند. اسرائیل اجازه ورود مواد و تجهیزات پزشکی و دیگر کمک‌ها به غزه را نمی‌دهد.

جنگ غزه از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین علیه اراضی اشغالی آغاز شد و تاکنون به شهادت بیش از ۲۰ هزار فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۵۰ هزار نفر منجر شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها