لیبرمن خواهان اشغال جنوب لبنان شد

کد خبر: 1264952

آویگدور لیبرمن خواستار اشغال جنوب لبنان، کنترل امنیتی بر شمال غزه و تخریب محور فیلادلفیا در مجاورت با مصر شد.

لیبرمن خواهان اشغال جنوب لبنان شد

آویگدور لیبرمن خواستار اشغال جنوب لبنان، کنترل امنیتی بر شمال غزه و تخریب محور فیلادلفیا در مجاورت با مصر شد.

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از تل آویو خواست جنوب لبنان را اشغال کند، کنترل امنیتی شمال غزه را به دست گیرد و محور فیلادلفیا در مجاورت مصر را به عنوان یک نتیجه ضروری پس از جنگ نابود کند.

لیبرمن در پستی در شبکه «ایکس» تحت عنوان «روز بعد» نوشت که «هرگونه حل و فصل در مورد موضوع روز بعد باید حاوی پیام روشنی خطاب به حماس و حزب الله باشد که ما را به بازی نگیرید و این پیام اینگونه باشد که آنها بهای سنگینی را در قالب از دست دادن اراضی خود بپردازند.

وی افزود: ارتش اسرائیل باید در رودخانه اللیطانی مستقر شود، شمال نوار غزه را از نقطه نظر امنیتی کنترل کند، نوار امنیتی ایجاد کند، محور فیلادلفیا را نابود کند و آزادی عبور و مرور به مردم غزه برای رفتن به سیناء را بدهد. لیبرمن پیشبینی کرد که یک میلیون و نیم تن از ساکنان غزه وارد سیناء شوند.

لیبرمن در پست خود عنوان داشت: «هرگونه حل و فصل در مورد موضوع روز بعد باید حاوی پیام روشنی مبنی بر عدم مزاحمت برای ما باشد و این امر جز از طریق تحمیل هزینه سنگین بر آن کسانی که جنگ را علیه ما آغاز کردند، و در وهله اول حماس و حزب الله، محقق نخواهد شد. در طول تاریخ، همه طرف‌هایی که جنگ را آغاز کردند و شکست خوردند، بهای سنگینی را، قبل از هر چیز با از دست دادن اراضی‌شان پرداختند.

وی از اینکه ران درمر، وزیر امور استراتژیک اسرائیل و رئیس شورای امنیت داخلی، مدل «روز بعد» را پیش از ارائه آن به کابینه سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی به مقامات دولت آمریکا ارائه کردند، ابراز تعجب کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها