احتمال تبادل سفرا بین ایران و ‌مصر

کد خبر: 1265138

عضو شورای امور خارجی مصر:بازگشت سفرای ایران و مصر احتمالا به‌زودی انجام شود. تبریک پیروزی عبدالفتاح السیسی از سوی همتای ایرانی خود نشان می‌دهد که روابط میان دو کشور به بالاترین سطح رسیده است.

احتمال تبادل سفرا بین ایران و ‌مصر

 عضو شورای امور خارجی مصر گفت که پس از احیای روابط ایران و عربستان، انتظار می‌رود اقدامی مشابه بین تهران و قاهره انجام شود، لذا انتظار می‌رود تبادل سفرا بین ایران و مصر به زودی انجام شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «رخا احمد حسن»، یکی از اعضای شورای روابط خارجی مصر در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفت که احتمالا تبادل سفرا بین ایران و مصر به زودی انجام شود.

وی پیام تبریک سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر پس از پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر را به معنای رسیدن روابط به بالاترین سطح عنوان کرد.

وی در ادامه افزود که روسای جمهور دو کشور در این گفت‌وگو درباره موضوعات زیادی از جمله احیای روابط دو کشور، پرونده‌های منطقه‌ای از جمله تحولات غزه و دریای سرخ باهم تبادل نظر کردند.

وی خاطرنشان کرد که احیای روابط بین تهران و قاهره به منزله تکمیل حلقه حل مسائل منطقه به ویژه پس از نزدیکی اخیر عربستان و ایران و تلاش برای حل بحران یمن است.

معاون سابق وزیر امور خارجه مصر گفت که حضور ایران در بین کشورهای عربی، علاوه بر افزایش تبادلات تجاری به ثبات و توسعه منطقه کمک می‌کند.

وی گفت که یکی دیگر از جنبه‌های احیای روابط ایران با کشورهای عربی از بین بردن اعاهای ایران هراسی آمریکا است که تلاش می‌کرد ایران را خطری برای منطقه معرفی کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها