امتناع وزیر جنگ از شرکت در نشست خبری مشترک با نتانیاهو

کد خبر: 1265234

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و عضو کابینه جنگ این رژیم از حضور در نشست خبری که نتانیاهو شامگاه شنبه تشکیل داده، خودداری کردند.

امتناع وزیر جنگ از شرکت در نشست خبری مشترک با نتانیاهو

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و عضو کابینه جنگ این رژیم از حضور در نشست خبری که نتانیاهو شامگاه شنبه تشکیل داده، خودداری کردند.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد، «یوآو گالانت»، وزیر جنگ این رژیم و «بنی گانتس»، از اعضای کابینه جنگ مشارکت در کنفرانس خبری با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را رد کردند.

پیشتر هم گالانت مشارکت در نشست خبری مشترک با نتانیاهو را رد کرده بود.

تحلیلگران صهیونیستی می‌گویند، اختلاف میان نتانیاهو و گالانت شدید است؛ کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بر این باور است که نتانیاهو به نوار غزه حمله کرده تا آینده سیاسی خود را نجات دهد. آنها می‌گویند، کابینه جنگ و نتانیاهو به هم اعتماد ندارند و این مساله روی تصمیمات حمله به نوار غزه تاثیر خواهد گذاشت.

از سوی دیگر، تحلیلگران انسجام بیشتری میان گالانت و بنی گانتس، از اعضای کابینه جنگ می‌بینند.

خشم ارتش رژیم صهیونیستی از ناتوانی کابینه در تعیین اهداف جنگ

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، با گذشت ۸۵ روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، ناتوانی کابینه در تعیین اهداف تداوم جنگ، ارتش این رژیم را به شدت عصبانی کرده است.

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از منابع نظامی گزارش داد، دستاوردهای میدانی بدون اقدام سیاسی با مرور زمان از بین می‌رود؛ بنابراین نه فقط درباره «پسا جنگ غزه» بلکه باید درباره اهداف جدید این جنگ و نیز درگیری در شمال اراضی اشغالی هم تصمیم گیری شود.

این شبکه در گزارش خود آورده است، علی رغم دستاوردهای ارتش، ارزیابی رژیم صهیونیستی این است که با وجود «یحیی السنوار»، رهبر حماس در نوار غزه، پیشبرد خطوط کلی یک توافق جدید برای آزادی اسرای صهیونیستی دشوار خواهد بود.

طبق این گزارش، دلیل این ارزیابی این است که ظاهرا السنوار تصور می‌کند رژیم صهیونیستی ظرف چند هفته از نوار غزه عقب‌نشینی خواهد کرد و به همین دلیل به خود حق می‌دهد مواضعش را سخت‌تر کند.

این شبکه گزارش کرد، هر چند که ارتش رژیم صهیونیستی بخشی از توانمندی‌های حماس را «از بین برده است»؛ اما از دیدگاه فلسطین، رژیم صهیونیستی در سایه تداوم خساراتی که متحمل می‌شود هنوز دستاورد چشمگیری کسب نکرده است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها