عقب‌نشینی ۵ تیپ ارتش اسرائیل از غزه

کد خبر: 1265471

پس از موفقیتهای نیروهای مقاومت فلسطین در برابر صهیونیستها در جنگ زمینی غزه، ارتش این رژیم، ۵ تیپ از نیروهای خود را از این منطقه خارج می‌کند.

عقب‌نشینی ۵ تیپ ارتش اسرائیل از غزه

پس از موفقیتهای نیروهای مقاومت فلسطین در برابر صهیونیستها در جنگ زمینی غزه، ارتش این رژیم، ۵ تیپ از نیروهای خود را از این منطقه خارج می‌کند.

در پی شکستهای میدانی ارتش رژیم صهیونیستی در برابر نیروهای مقاومت فلسطین در غزه، باز هم صهیونیستها شمار زیادی از نیروهای خود را عقب کشیدند.

برخی کارشناسان نظامی پیشتر درباره بی‌نتیجه بودن حمله نظامی در غزه به تل‌آویو هشدار داده بودند. پیش از این هم، ارتش اسرائیل، گردان ۱۳ تیپ گولانی را نیز به دلایل مختلف از جمله تلفات سنگین، از نوار غزه خارج کرده بود.

رادیو ارتش اسرائیل می‎‌گوید که «ارتش تصمیم گرفته است پنج تیپ رزمی فعال در نوار غزه را مرخص کند. تیپ احتیاط ۵۵۱ و ۱۴ و سه تیپ آموزشی، پنج تیپ مذکور هستند.

به گفته کارشناسان نظامی هم‌اکنون ارتش اسرائیل حدود ۱۷ تیپ فعال در نوار غزه دارد که مجموع چنین عددی بیش از ۱۰۰ هزار نیرو می‌شود.

منابع خبری فلسطینی و اسرائیلی یکشنبه گذشته نیز خبر دادند که ارتش رژیم صهیونیستی از شهر «بیت حانون» در شمال نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.

 روزنامه اسرائیل حیوم به نقل از یک مسئول امنیتی خبر داد که علت کاهش دامنه حملات هوایی به غزه، فشارهای واشنگتن نیست، بلکه «ترس از آسیب رسیدن به سربازان و گروگانها در نوار غزه» عامل این مسئله به شمار می‌رود.

پس از دو مرحله جنگ ناموفق که رژیم صهیونیستی را به اهداف خود نرساند، شنبه گذشته، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند ارتش این رژیم خود را برای آغاز مرحله سوم جنگ علیه غزه آماده می‌کند.

براساس اخباری که منتشر شده است مرحله سوم جنگ ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه شامل اتمام عملیات زمینی، کاهش شمار نیروها، پایان فعالیت نیرو‌های ذخیره، انجام حملات هوایی و ایجاد منطقه حائل در مرز سرزمین‌های اشغالی با این منطقه است.

روزنامه تایمز اسرائیل هم امروز در توجیه عقب‌نشینی ارتش صهیونیستی، مدعی شد: تیپهایی که از غزه خارج می‌شوند، برای کمک به بهبود اقتصاد اسرائیل، بازخواهند گشت./فارس

 اذعان رژیم صهیونیستی به کشته شدن ۵۰۶ نظامی خود در غزه

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با وجود سانسور شدید تعداد کشته‌های نظامیان ارتش در غزه، تنها به کشته شدن ۵۰۶ اذعان کرد.

اذعان رژیم صهیونیستی به کشته شدن ۵۰۶ نظامی خود در غزه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه اذعان کرد که از آغاز جنگ غزه (هفتم اکتبر) تاکنون ۵۰۶ نظامی ارتش در این جنگ کشته شده‌اند.

به گفته وی، از این تعداد ۱۷۲ نظامی در نبرد زمینی که دو هفته پس از آغاز حملات هوایی علیه غزه آغاز شد، کشته شده‌اند.

بنابر گزارش وبگاه العهد، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره شمار نظامیان زخمی ارتش در جنگ غزه نیز گفت: تعداد نظامیانی که در بیمارستان‌ها در حال مداوا هستند ۴۲۳ نفر است.

وی مدعی شد که از زمان آغاز جنگ غزه تاکنون شمار نظامیان زخمی به ۲۲۰۴ نفر رسیده است که ۹۵۵ نفر از آن‌ها در نبرد زمینی زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین ظهر امروز (یکشنبه) در هشتاد و ششمین روز جنگ غزه، از افزایش شمار قربانیان جنگ تمام عیار زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی علیه غزه خبر داد و اعلام کرد که شمار شهدای غزه به ۲۱ هزار و ۸۲۲ نفر و شمار مجروحان به ۵۶ هزار و ۴۵۱ نفر رسیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها