ادعای رسانه‌های صهیونیستی:

تونی بلر مامور متقاعد کردن اروپایی‌ها برای پذیرش مردم غزه

کد خبر: 1265485

رسانه‌های صهیونیستی یکشنبه شب مدعی شدند که تونی بلر نخست‌وزیر اسبق انگلیس قرار است برای متقاعد کردن کشورهای اروپایی برای پذیرش مردم غزه دست به کار شود.

تونی بلر مامور متقاعد کردن اروپایی‌ها برای پذیرش مردم غزه

رسانه‌های صهیونیستی یکشنبه شب مدعی شدند که تونی بلر نخست‌وزیر اسبق انگلیس قرار است برای متقاعد کردن کشورهای اروپایی برای پذیرش مردم غزه دست به کار شود.

به گزارش خبرگزاری سما فلسطین، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس سرپرستی تیمی را بر عهده خواهد گرفت که وظیفه آن متقاعد کردن کشورهای اروپایی برای پذیرش پناهجویان از غزه خواهد بود.

پیش تر بزالل اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفته بود که باید اهالی غزه را تشویق به ترک این منطقه کنیم زیرا آنها در فقر و تنگدستی زندگی می‌کنند.

اسموتریچ در گفت‌ وگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اظهار کرد: در صورتی که همه اهالی غزه به جز ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار نفر عرب آن را ترک کنند، وضعیت در روز بعد از آن بسیار متفاوت خواهد بود.

رئیس حزب صهیونیست مذهبی، افزود: اسرائیلی‌ها مایل به بازگشت به غزه هستند زیرا منطقه زیبایی است و در این صورت، بیابان را به مناطق سرسبزی تبدیل خواهند کرد!/ایرنا

روز شنبه نیز آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی خواستار تخریب مرز بین نوار غزه و مصر با هدف وادار کردن فلسطینی‌های غزه به آوارگی در صحرای سینا مصر شده بود.

لیبرمن در یک گفت‌ وگوی تلویزیونی، گفت: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در زمینه جلوگیری از قاچاق سلاح از طریق مرز مصر با نوار غزه ناکام بوده است و ۹۰ درصد سلاح در غزه از طریق مصر وارد این منطقه می‌شود.

لیبرمن افزود: باید محور فیلادلفیا (مرز نوار غزه با مصر) منهدم شود، در این صورت فلسطینی‌ها به طور اختیاری به صحرای سینا منتقل خواهند شد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گفت: ما فلسطینی‌ها را بیرون نمی‌کنیم اما در مقابل، مانع رفتن آنها به مصر نیز نخواهیم شد.

لیبرمن پیشتر گفته بود: تنها راه حل برای نوار غزه واگذاری اداره آن به مصر است، همچنین باید منطقه الف در کرانه باختری نیز به اردن واگذار شود.

وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی همچنین تأکید کرده بود که راه حل وضعیت کنونی، لغو توافق اسلو و واگذاری غزه به مصر و بخش‌های مشخصی از کرانه باختری به اردن است زیرا پیشنهاد بازگشت تشکیلات خودگردان به کرانه باختری، غیرقابل تحقق و بی فایده است و نیروهای چند ملیتی مانند یونیفل در لبنان قادر به حل مشکل در نوار غزه نخواهند بود.

لیبرمن تصریح کرده بود: مصر تنها کشوری است که م‌تواند غزه را کنترل کند و (رژیم) اسرائیل باید گذرگاه‌هایش با غزه را به طور کامل و به صورت همیشگی ببندد و از ارسال آب و برق به آن خودداری کند، همچنین باید مصری‌ها را با کار انجام شده مواجه کرد و چنانچه این وضعیت را نمی‌پسندند پس هر کاری را که می‌خواهند انجام دهند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها