وزیر افراطی کابینه اسرائیلی: کوچاندن ساکنان غزه راه حل صحیح است

کد خبر: 1265691

یکی از وزرای افراطی کابینه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در سخنانی گفت که راه حل صحیح در نوار غزه، ترغیب ساکنان آن برای مهاجرت است.

وزیر افراطی کابینه اسرائیلی: کوچاندن ساکنان غزه راه حل صحیح است

«بزالل اسموتریچ» وزیر امور مالی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه بار دیگر خواستار کوچاندن فلسطینیان از نوار غزه شد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، اسموتریچ در سخنانش گفت: «راه حل صحیح در نوار غزه، ترغیب ساکنان برای مهاجرت به کشورهایی است که با پذیرش آنها موافقت می‌کند».

وی در ادامه گفت: «کنترل نوار غزه را به طور دائم برای تضمین امنیت، در اختیار خواهیم گرفت و در آنجا به شهرک‌سازی می‌پردازیم».

اسموتریچ روز یکشنبه نیز در سخنانی تاکید کرد که اسرائیل باید ساکنان نوار غزه را برای مهاجرت و ترک این باریکه ترغیب کند.

وی که با رادیو ارتش اسرائیل صحبت می‌کرد، گفت: «ساکنان غزه در فقر و تنگنا زندگی می‌کنند و باید آنها را برای مهاجرت و ترک این منطقه ترغیب کنیم».

این وزیر کابینه در ادامه گفت: «اگر در غزه 100 یا 200 هزار عرب باقی بمانند، صحبت کردن درباره آینده بسیار متفاوت خواهد شد».

همچنین، «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با اشاره به حملات همه جانبه این رژیم به نوار غزه گفت که این فرصتی برای تمرکز بر پروژه کوچاندن فلسطینیان و ترغیب ساکنان غزه برای مهاجرت به دیگر کشورهاست.

وی در ادامه سخنانش گفت: «جنگ کنونی فرصتی برای تمرکز بر پروژه بازگشت به شهرک‌های غزه و تشویق ساکنان غزه برای مهاجرت به دیگر کشورهاست».

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردند و علاوه بر کشتن رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم اسرائیل در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. بیش از ۲۰ هزار نفر که اکثر آنها زن و کودک هستند تا کنون در این حملات به شهادت رسیده و بیش از ۵۰ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

اسرائیل هدف جنگی خود از این عملیات را نابود کردن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس اعلام کرده است. این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان، حتی در داخل فلسطین اشغالی این هدف را غیرواقع‌بینانه و غیرقابل دستیابی می‌دانند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها