پوتین: سلاح‌های غربی اوکراین به زودی ته می‌کشد

کد خبر: 1265703

رئیس‌جمهور روسیه امروز دوشنبه گفت که سلاح‌های ارائه‌شده از سوی غرب به اوکراین به زودی ته خواهد کشید.

 پوتین: سلاح‌های غربی اوکراین به زودی ته می‌کشد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه با رضایت‌بخش خواندن عملیات نظامی روسیه در اوکراین مدعی شد که سلاح‌های غربی اوکراین به زودی ته خواهد کشید.

به نوشته خبرگزاری ایتارتاس، پوتین طی دیدار با پرسنل نظامی روسیه در بیمارستان «ویشنوسکی» گفت که سلاح‌هایی که از غرب به اوکراین می‌رسند به زودی به پایان خواهند رسید.

رئیس‌جمهور روسیه به آمار استفاده ارتش اوکراین از گلوله‌های توپ آمریکایی اشاره کرد. او گفت: «ارتش اوکراین روزانه بین ۵۰۰۰ یا حتی ۶۰۰۰ گلوله توپخانه استفاده می‌کند. ایالات متحده در ماه ۱۴۰۰۰ عدد از این گلوله‌ها تولید می‌کند.»

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه به قصد آمریکا برای افزایش تولید این گلوله‌ها توسط آمریکا اشاره کرد اما استدلال کرد که افزایش تولید جوابگوی میزان مصرف اوکراینی‌ها نخواهد بود.

پوتین گفت: «بله، آنها الان قصد دارند تولید این مهمات را در سال ۲۰۲۴ افزایش دهند. آنها تا الان ۱۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ تولید کرده‌اند، حالا ۲۰ هزار تولید خواهند کرد. اما اگر میزان مصرف ۵۰۰۰ گلوله در روز باشد اتمام مهمات آنها به زودی اتفاق خواهد افتاد. این اتفاقی است که الان دارد رخ می‌دهد.»

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از اظهاراتش به قصد روسیه برای افزایش تولید تسلیحات اشاره کرد.

او تصریح کرد: «من همین الان گفته‌ام. ما شاهد افزایش در نرخ تولید تسلیحات بوده‌ایم. وقتی که من درباره صنعت و روشد تولیدات صنعتی صحبت می‌کنم، این مسئله را هم مد نظر دارم.»

ولادیمیر پوتین همچنین وضعیت «عملیات نظامی ویژه» روسیه را رضایت‌بخش توصیف کرد. او گفت: «در کل می‌دانید که ما سعی می‌کنیم از صفت‌های "ترین" استفاده نکنیم اما اوضاع رضایت‌بخش است.»

او تأکید کرد که توانمندی‌ها و قابلیت‌های نیروهای مسلح روسیه دائم رو به بهبود است.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرده است.

دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را «تجاوز و حمله به تمامیت ارضی» خود خوانده است.

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند. آمریکا و متحدانش تا کنون چند دور تحریم علیه روسیه وضع کرده‌اند و از جمله مسکو را از سامانه سوئیفت اخراج کردند.

رئیس‌جمهور روسیه با وجود این با اشاره به برخی آمارها ادعا کرد که اقتصاد روسیه در وضعیت مناسبی قرار دارد.

پوتین گفت که روسیه «اقتصاد و نظام مالی باثباتی» دارد و وضعیت اقتصادی این کشور تحت تأثیر اخراجش از سامانه بین‌المللی سوئیفت قرار نگرفته است.

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنانش به حمله اخیر ارتش اوکراین به بلگرود در روز ۳۰ دسامبر اشاره کرد. او گفت: «احتمالاً توجه کرده‌اید که ما پاسخ این حمله را دقیقاً یک روز بعد با حملاتی که انجام دادیم، دادیم و فکر می‌کنم حملات بیشتری امروز در حال انجام هستند. ما همین کار را فردا هم ادامه خواهیم داد.»

رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد مسکو اجازه نخواهد داد جرائم جنگی مانند حمله به بلگرود بدون پاسخ باقی بمانند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها