ادعای صهیونیست‌ها درباره پیشنهاد حماس برای مبادله اسرا

کد خبر: 1265788

مقام‌های صهیونیستی در گفتگو با پایگاه «آکسیوس» ادعا کردند که حماس از طریق میانجی‌گران قطری و مصری پیشنهادی برای توافق جدید تبادل اسرا به تل‌آویو ارسال کرده است.

 ادعای صهیونیست‌ها درباره پیشنهاد حماس برای مبادله اسرا

وبگاه «آکسیوس» بامداد سه‌شنبه گزارش داد که جنبش مقاومت حماس از طریق میانجی‌گران قطری و مصری پیشنهادی برای توافق جدید تبادل اسرا به تل‌آویو ارسال کرده است.

آکسیوس به نقل از دو مقام صهیونیست ادعا کرد: «اسرائیل این توافق را رد کرد اما این نشان می‌دهد که حماس آماده مشارکت در مذاکرات بر سر توافق جدید مبادله اسرا است».

در این گزارش ادعا شده که پیشنهاد حماس شامل فرآیند سه مرحله‌ای است که در هر مرحله جنگ برای بیش از یک ماه باید متوقف بشود تا تبادل اسرا انجام بگیرد.

این منابع ادعا کردند که در این پیشنهاد، رژیم صهیونیستی خروج نیروهای خود را از غزه در طول اجرای مرحله اول توافق که شامل آزادی حدود ۴۰ اسیر صهیونیست می‌شود، آغاز خواهد کرد و تعدادی از اسرای فلسطینی نیز احتمالا آزاد خواهند شد.

آکسیوس به نقل از این منابع نوشت که این پیشنهاد همچنین به جنگ پس از اجرای آخرین مرحله از توافق پایان می‌دهد که شامل آزادی نظامیان صهیونیستی است که در غزه بازداشت هستند.

این مقام صهیونیست به آکسیوس گفت که کابینه جنگ تل‌آویو پیشنهاد جدید حماس را مورد بحث قرار داد و به میانجی‌های قطری و مصری گفت که این پیشنهاد غیرقابل قبول است.

پیش از این نیز برخی منابع آگاه گزارش دادند که یک هیأت امنیتی رژیم صهیونیستی بزودی برای بررسی مرحله جدید تبادل اسرا با حماس، به قاهره سفر می‌کند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها